Сєвєродонецьк цьогоріч став першим містом у маршруті представників Організації «RED NOSES Clowndoctors International». Ці люди спеціалізуються на лікарняній клоунаді, яку називають «лікування гумором»

 

Луганщина.ua

 

Учасники місії від імені міжнародної програми «Надзвичайна посмішка» разом з представниками Національного Товариства Червоного Хреста України за три тижні відвідали три міста в Україні, включаючи Харків та Запоріжжя.

– «Міжнародна організація «Червоні носи» – партнери Червоного Хреста, вони працюють в 11 країнах світу, а до тих країн, де не знаходяться постійно, приїжджають з місією, і тут діють через партнерські організації, – розповідає фахівець відділу психосоціальної підтримки НК ТЧХУ Марія Ященко.

Вона радіє, що міжнародний проект «Компонент психосоціальної допомоги операційного плану 2019» отримує таке креативне наповнення: дітлахи з Луганського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію та Обласного будинку дитини № 2, а також ті, хто завітав до «безпечного місця» обласної організації Червоного Хреста, у тому числі маленькі вимушені переселенці від щирого серця сміялися, плескали в долоні та обіймали артистів, які показали їм своє шоу.

Радіють й самі клоуни-лікарі.

– Тут, на Луганщині, діти дружньо відкриваються, охоче реагують. Я відчувала, що контакт встановлений, спільну мову знайдено. Хоча ми працюємо без слів – за нас «говорять» музика, виступи з акробатикою, танцями, клоунадою. Головний «пароль» – сміх, – каже артистичний директор місії, представниця Німеччини Поліна Борисова.

Німецька клоунеса приїжджала в Україну й раніше – до Маріуполя. Для неї це не перший раз, коли клоуни-лікарі наближаються так близько до зони збройного конфлікту.

– Для мене ця поїздка – ще одне підтвердження, що діти – повсюди діти. Іноді, коли маленькі люди стикаються з травмами, вони рано стають дорослими. А ми ніби знаходимо контакт з їхнім втраченим дитинством і повертаємо його цим маленьким «стареньким», – говорить про свої враження Поліна Борисова.

А менеджер проекту Вільтоте Земеліте з Австрії додає:

– Ми вважаємо, що всі емоції – хороші, приємні й не дуже, та тільки треба вміти їх переживати. Ми намагаємося навчити цього всіх тих, хто дивиться наші виступи. Показати, що гумор допомагає пережити важкі моменти життя.

Артисти стверджують, що «це те, що живить, заряджає енергією й наших глядачів, і нас».

Свої казки міжнародна команда, котру набирають для місії, складає протягом тижня, коли збираються у Відні (Австрія) і готуються в путь. Репетирують з ранку до вечора, кожен приїжджає зі своїм досвідом і напрацюваннями: усі четверо представники національних команд з Латвії, Словакії, Німеччини.

Так створюється маленький спектакль, з яким вирушають у подорож, і вже в ході поїздки «цей спектакль зазнає змін, в залежності від публіки», – зізнаються клоуни. Усі вони артисти, але пройшли навчання, щоб працювати клоунами-лікарями. Це клоунада в чутливих ситуаціях, в скрутних життєвих обставинах – у лікарнях, будинках престарілих, таборах біженців.

Крім того, в кожному місті тієї країни, де відбувається місія, вони проводять заняття з хлопцями і дівчатами, які хотіли б спробувати свої сили в клоунаді.

Ось і в Сєвєродонецьку спочатку «Червоні носи» зіграли спектакль, а потім запросили усіх охочих на воркшоп – короткий курс навчання. I на завершення чотириденного візиту до міста хіміків вже з місцевими дітлахами показали нову виставу, яку підготували разом. Брати участь в роботі виявили бажання 12 юних сєвєродончан: наймолодшому з них 3,5 роки, найстаршому – 12.

 

Фото зі сторінки Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України у фейсбуці

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх