Буремні події п’ятирічної давнини стали каталізатором зовсім іншого – особливого, більш поважного, шанобливого та гідного ставлення людей до головного символу державності країни – синьо-жовтого прапору. Сьогодні для більшості українців Державний Прапор – це символ єдності, волі, незламності та прагнення свободи і перемоги. Може, тому в кожному місті, кожному населеному пункті Луганщини цей день відзначала велика кількість людей

 

Луганщина.ua

 

Головні урочистості з нагоди Дня Державного прапору пройшли в Сєвєродонецьку. В них взяли участь держслужбовці, військові, представники правоохоронних органів і, звичайно, містяни.

– Кольори синьо-жовтого прапора за останні п’ять років стали елементом національної ідентичності, символом нескореної нації. За ці кольори боролися та борються тисячі наших співгромадян, за ці кольори проливається кров патріотів. Дякую кожному військовому, правоохоронцю, кожному патріоту, хто виступає за цілісність та недоторканість української держави. Дякую всім, хто прославляє Україну на міжнародній арені та з гордістю несе наш прапор у спорті, науці, культурі та інших галузях, – наголосив під час заходів Віталій Комарницький, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації.

 

Вручення почесних нагород

 

У святкуванні взяв участь і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Останні чотири роки він відзначає головні державні свята саме в Луганській області.

– Якщо б ми розпочали традицію спільних свят набагато раніше – не було б війни, не було б цих жертв. Маю надію, що невдовзі ми так само зберемось у Луганську та піднімемо там наш прапор, – зазначив пан Ганущин.

Після церемонії підняття Державного Прапора України учасники заходу рушили урочистою ходою, тримаючи величезного розміру синьо-жовтий стяг. Вони вшанували пам'ять командира 21-ї окремої криворізької бригади охорони громадського порядку Нац-
гвардії, генерал-майора Олександра Радієвського, який віддав життя за визволення Луганщини. Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятників славетним українцям: Iвану Франку та Тарасу Шевченку.

Наступного дня Луганщина разом із усією Україною святкувала День Незалежності нашої держави.

Розпочалося святкування 28-ї річниці Незалежності прямою телетрансляцією загальнонаціональних урочистих заходів з Києва. В нинішньому обласному центрі Луганської області – Сєвєродонецьку – свято відкрив Віталій Комарницький:

– Щиро вітаю всіх, народжених з Україною в серці, зі Святом Незалежності! Доземно вклоняюсь патріотам, які ціною свого життя захистили наше сьогодення! Бажаю всім добра, злагоди та нових звершень! Слава Україні!

В облдержадміністрації в День незалежності України знані жителі Луганщини та військовослужбовці отримали державні нагороди та обласні відзнаки.

 

Яскраві моменти святкувань

 

За традиційними привітаннями та врученням нагород відбулись старти забігу на честь загиблих героїв «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», який організовано управлінням молоді та спорту облдержадміністрації спільно з відділом у Луганській області Міністерства у справах ветеранів України. Старт забігу дав очільник області.

Також у цей день відбувся патріотичний заїзд «Я люблю свою країну», змагання зі спортивного орієнтування у форматі CITY RACE, які організувала громадська організація «Клуб спортивного орієнтування «СЄВЄР».

Для містян та гостей свята були організовані чисельні святкові локації – виставки «Гордість твоя, Луганщино!», «Луганщино – мій дивосвіт!», «Український рушник як символ єдності України», «Луганщина туристична: пізнаємо, розвиваємо, подорожуємо»; майстер-класи з виготовлення подарунків до свята «Український сувенір»; виставка творчих робіт учнів та викладачів Сєвєродонецької дитячої художньої школи; фотозона «Я люблю Луганщину» та інші. Для юних українців у сквері біля площі Перемоги було організовано дитячу культурно-мистецьку акцію «БарвиLand».

На головній сцені області розвернулися декілька цікавих й масштабних святкових концертів: концерт за участю військового оркестру військової частини А2602, пісенний флешмоб «Співочий майдан», концерт групи «БеZМеЖ» Луганської обласної філармонії «Україна. Народжені вільними!», святкова концертна програма за участю професійних виконавців за підтримки Міністерства культури України.

 

ГОРДІСТЬ ШАХТАРСЬКОГО КРАЮ

А вже 25 серпня Луганщина відзначала ще одне символічне для регіону свято – День шахтаря. Напередодні відбулося урочисте відзначення професійного свята гірників цьогоріч воно пройшло в колисці Донбасу – місті Лисичанську, в приміщенні славнозвісного Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу.

 

 

 

На свято до шахтарів завітав і очільник області.

– Ви – люди, чиїми руками твориться енергетична незалежність держави, – звернувся до гірників Віталій Комарницький. – Це питання є особливо актуальним у нашій області. Перебуваючи на енергетичному острові, ми розуміємо важливість вугільної галузі. Бажаю, щоб професія шахтаря завжди викликала гордість і повагу в країні.

Почесною відзнакою «За розвиток регіону» за високі професійні досягнення, особистий внесок у розвиток вугільної галузі регіону, зразкове виконання службових обов’язків у цей день був нагороджений начальник відокремленого підрозділу «Спеціалізоване управління» ДП «Первомайськвугілля» Олексій Шабрацький. Почесну грамоту Луганської облдержадміністрації отримав електромеханік відокремленого підрозділу «Шахтобудівельне управління» акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» Володимир Садовий. Багатьох присутніх відзначено листом подяки облдержадміністрації.

Надвечір святкування Дня шахтаря шахтарські міста продовжили концертними програмами та народними гуляннями.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх