Для зменшення обсягів використання природного газу ДТЕК Луганська ТЕС о 01:00 25 серпня перейшла на роботу одним енергоблоком. Незважаючи на роботу в режимі одного блоку станція, як і раніше, продовжує нести навантаження в 140 МВт. Стабільність енергопостачання регіону збережеться, передає сайт ДТЕК.

Через блокування поставок вугілля на станцію з боку РФ з 29 липня ДТЕК Луганська ТЕС перейшла на спалювання природного газу для виробництва електроенергії. Це дозволило забезпечити стабільні поставки електроенергії жителям Луганської області і уникнути валових відключень в регіоні.

Однак, собівартість виробництва електроенергії на газі істотно перевищує максимальні ціни на електроенергію на ринку. У ДТЕК Луганської ТЕС немає необхідних ресурсів для закупівлі газу за ринковими цінами.

Питання енергопостачання Луганської області - це питання національної енергетичної безпеки України, тому рішення щодо стабілізації ситуації має прийматися на державному рівні. Єдиний вихід на даний момент - постанова Кабінету Міністрів України про зниження ціни на газ для станції до рівня, який покриває цінові обмеження на ринку електроенергії.

Станом на сьогоднішній день постанова КМУ про зниження ціни не прийнята. У зв'язку з цим для економії природного рази ДТЕК Луганська ТЕС змушена була перейти на роботу одним енергоблоком. Незважаючи на роботу в режимі одного блоку станція, як і раніше, продовжить нести навантаження в 140 МВт. Стабільність енергопостачання регіону збережеться.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх