Наприкінці весни 2019 року кремлівська «фабрика ботів» розпочала активно тиражувати фейкові новини про прояви етнічної нетерпимості, котрі, за їх словами, все частіше почали відбуватися на теренах підконтрольної Україні частини Луганщини. З того моменту під приціл пропагандистів потрапляли і азербайджанці, і вірмени, і роми, і багато інших національностей, які компактно проживають в регіоні.

І все б нічого, якби такий деструктив не знаходив відлуння у вчинках  особливо радикальних представників нацменшин, котрі почали розцінювати відверті фейки, як заклик до активних дій по такому собі «самозахисту».

На щастя, наразі правоохоронцям Луганщини вдається стримувати таку «активність» радикалів. Превентивна робота і влучна кваліфікація побутових злочинів у середовищі представників національних меншин саме як побутових, без додавання до них національного чи етнічного забарвлення, поки все ще залишаються дієвими. Та активізація кремлівських провокаторів може різко змінити ситуацію і спровокувати непередбачувані наслідки. І все це в регіоні, де з 2014 не припиняється ведення активних бойових дій.

Тому, після прочитання чи перегляду новин, що мають на меті роздмухування національної чи етнічної нетерпимості, не вартує вдаватися до радикальних заходів типу пікетів, мітингів або ж силових дій. Єдиним правильним алгоритмом у такому випадку є не вживання жодних дій до надання офіційних коментарів представниками правоохоронних органів чи органів влади. Бо метою пропагандистів є саме провокування стихійних протестних акцій, що в будь-який момент можуть вийти з-під контролю їх організаторів та перейти в силову площину.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх