Вже два місяці крокує Луганщиною дитячо-юнацький фестиваль «Наша Батьківщина». Започаткований «Фондом Мошенського», він дає шанс молоді з сільської місцевості проявити свої таланти. Стартував захід 1 березня у селищі Білолуцьк, і з того часу концерти відбулися у понад 15 населених пунктах області. Ну а 1 травня черга запалювати нові зірки настала для сіл Рогове та Писарівка

Євген ЯРОСЛАВСЬКИЙ

Незважаючи на те, що фестиваль цей для Луганщини новий, він з першого дня набув неабиякого розголосу. В кожному концерті беруть участь десятки дітей (сольно та у складі творчих колективів), а глядацькі зали забиті вщент.

Нічого дивного: заходи такого рівня зазвичай приймають районні та обласні центри, а от для віддалених сіл це велика рідкість. Отож дорослі мають можливість відволіктися від буденних проблем, а малеча – показати свій хист.

07 - ВЗМ фестиваль 4

Зазначимо, що за правилами фестивалю участь у ньому беруть діти від 5 до 16 років, вони демонструють номери за напрямами інструментальна музика, вокал та хореографія. Так було і цього разу. Загалом у Писарівці та Роговому до цього свята музики, танцю та краси долучилось близько 160 дітей.

Традиційно вітав присутніх засновник фонду-організатора, громадський діяч Валерій Мошенський. Звертаючись до селян, він привітав їх з травневими святами і торкнувся українського сьогодення, закликавши боротися за достойне майбутнє:

– Ось ми вибрали собі нового президента і будемо сподіватися, що щось зміниться. Але, як би там не було, хочу сказати вам, щоб ви руки не опускали, а будували своє життя. Ми разом доб'ємося того, що ці діти отримають від нас красиву, багату країну, в якій їм буде комфортно рости, працювати і створювати сім’ї.

07 - ВЗМ фестиваль 5

Він також висловив слова подяки педагогам за розвиток дитячих талантів, батькам – за патріотичне виховання підростаючого покоління, а місцевій владі – за сприяння в організації та проведенні свята. Ну і, звичайно, купу теплих слів за подаровану глядачам енергію, позитив та настрій отримали самі учасники фестивалю. На завершення всіх їх чекали ще й цінні призи.

Місцеві жителі у боргу не залишилися. У Роговому діти від імені громади подарували Валерію Мошенському ікону-складень ручної роботи із зображенням Божої Матері та Миколи Чудотворця. Ну а дорослі не стримували емоцій.

07 - ВЗМ Фестиваль 2

– Валерій Захарович робить дуже хорошу і достойну справу, – каже сільський голова Рогового Валентина Василенко. – У нас в селі діточок досить багато, але такі гості до них майже не приїжджають, більше того – не влаштовують фестивалів. Тому ми вдячні йому за те, що ми сьогодні побачили дійсно душевне та яскраве свято.

– Валерія Мошенського ми давно знаємо. І скільки корисного він зробив для простих людей у нашому районі, теж нам відомо. Він людина справедлива, відкрита та щира. І сьогодні ми просто ще раз в цьому переконалися. Діти так готувалися до цього концерту, просто жили ним останні дні! І треба було бачити ці очі, коли малі не просто показали, що вміють, а ще й отримали винагороду за це, – ділиться Людмила, бабуся однієї з учасниць з Писарівки.

07 - Фестиваль ВЗМ 3

До слів подяки приєдналися і користувачі соцмереж:

«Велике спасибі Валерію Захаровичу за свято, яке Ви зробили нашим дітям!!! Фестиваль – це чудово!!!». «Людина – творець, який працює для блага людей, особисто – дітей. Хай Господь дарує таким меценатам довгий життєвий шлях!».

Ну а ми додамо, що 2-го травня свято приймали села Березівка, Танюшівка та Павленкове, 4-го – Закітне, Піски, Булавинівка та Лисогорівка. І на цьому фестиваль не завершить дарувати емоції: він триватиме ще не один місяць.

На головному фото: Валерій Мошенський з учасниками фестивалю

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх