Вже рік Марківський район очолює Ігор Дзюба. Є привід підбити підсумки річної роботи та окреслити плани на перспективу. Саме про це наша сьогоднішня розмова з головою Марківської районної державної адміністрації

Олена П’ЯТОВА

– Ігорю Анатолійовичу, як ви особисто охарактеризуєте цей рік?

– Це був час інтенсивної роботи. Вона ґрунтувалась на втіленні в життя реформ, виконання стратегічних документів державного рівня, а також Програми економічного і соціального розвитку району.

– Який стан справ сьогодні?

– Основні зусилля спрямовані на наповнення місцевого бюджету. Прибуткова частина за зведеним бюджетом району за 2018 рік виконана на 111,6%. При плані у 58,1 млн грн фактично надійшло 64,9.

Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників підприємств, установ, організацій району у ІV кварталі 2018 року становила 6998 грн. Це на 38,4% більше від даних відповідного періоду 2017 року та в 2 рази вище рівня мінімальної зарплати. Заборгованість з виплати зарплати за економічно активними підприємствами станом на 1 січня 2019 року відсутня.

Особливо актуальним та важливим стало залучення інвестицій.

– На які цілі у першу чергу направлялися кошти?

– Розпочали із навчальних закладів, тому що обов’язок органів влади – забезпечити дітям належні умови для розвитку. За рахунок коштів ДФРР розпочато реконструкцію п'яти загальноосвітніх навчальних закладів, використано 25,7 млн грн.

За рахунок субвенції соцекономрозвитку в Марківської гімназії проведено заміну вікон на енергоощадні на суму 477,6 тис. грн.

06 - Дзюба 2

Ремонт у Марківській ЗОШ №1

У межах реалізації Концепції «Нова українська школа» за кошти державного та місцевого бюджетів придбано учнівські меблі, комп’ютерне обладнання, мультимедійні дошки, дидактичний та ігровий матеріал загальною вартістю 1,074 млн грн.

Минулого року завершено капремонт спортзали Курячівської ЗОШ І-ІІ ст., який проводився за рахунок місцевого бюджету. Сума робіт склала 1,5 млн грн.

Близько 150 тис. грн коштів міжнародної допомоги витрачено на будівництво спортивного та дитячого майданчиків, проведення спортивно-масових заходів.

– Які ще об’єкти інфраструктури ви вважаєте першочерговими для відновлення?

– Одне з болючіших питань не лише нашого району, а й України в цілому – стан медицини. Тому протягом року за рахунок місцевого бюджету проведено капремонти будівель закладів охорони здоров’я на загальну суму 5,6 млн грн та поліпшено матеріально-технічну базу медичних закладів на 3 млн грн.

В 2018-му році ми також реалізували успішний проект взаємодії з міжнародними донорами – капітальний ремонт та оснащення ЦНАПу, куди було залучено 2,4 млн грн.

За рахунок коштів МОМ та уряду Японії проведено капремонт у Марківській центральній районній бібліотеці у межах проекту «Підтримка згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» на загальну суму 969,6 тис. грн.

Думаємо і про благоустрій селища: у 2018 році КП «Марківський комунальник» було придбано трактор «Білорусь-892» за кошти місцевого та районного бюджету.

– Як розвивається агропромисловий комплекс в районі?

– В 2018 році агроформуваннями району зібрано ранніх зернових культур на площі 20,9 тис. гектарів з урожайністю 36,7 ц/га, валовий збір зерна склав 76,8 тис. тонн, що становить 77,9% у порівнянні з 2017 роком, але є першим результатом по Луганській області.

Господарствами району придбано 41 одиницю сільгосптехніки на суму 73 млн грн. Державні дотації в сумі 381,7 тис. грн отримали особисті селянські господарства, ще 276 тис. грн – сільгосппідприємства.

– Проблемою залишається стан доріг...

– Протяжність автодоріг Марківського району становить 373,6 км. Всі дороги знаходяться в аварійному стані, тому райдержадміністрацією неодноразово направлялися листи до Служби автомобільних доріг у Луганській області, Управління розвитку та утримання мережі автомобільних доріг облдержадміністрації, Луганського облавтодору.

Філією «Марківський райавтодор» у 2018 році проведено ремонтні роботи на дорогах місцевого значення на загальну суму 4,474 млн грн та державного значення – на суму 3,91 млн грн.

Зараз на розгляді в облдержадміністрації знаходяться листи щодо ремонту доріг по вулиці Центральній та до села Первомайське Краснопільської сільської ради. Після впорядкування законодавчих питань мешканці цих населених пунктів вийдуть на толоку з метою допомоги дорожнім службам у ремонті доріг. Я планую особисто очолити цей рух в районі.

– Як іде реформа децентралізації?

– Децентралізація для мене – це пріоритет. Протягом березня-липня минулого року ми в кожному кутку району розповідали про переваги та перспективи ОТГ, у наслідок чого, до Марківської ОТГ увійшли Марківська селищна рада, Бондарівська, Кризька, Сичанська, Ліснополянська сільські ради.

На 23 грудня 2018 року Центральною виборчою комісією були призначені перші вибори на голову новостворених громад. Та, на жаль, у зв’язку з введенням воєнного стану, вибори було перенесено. Через це і кошти в сумі 60 млн грн, виділені з держбюджету на розвиток ОТГ, ми не отримали – рішенням Верховної Ради вони були направлені до районного бюджету. Відповідно, перспективи та задумки, які планувалося втілити в життя, наприклад, придбання техніки для ремонту доріг чи відновлення деяких об’єктів інфраструктури, наразі втілити не вдалося.

І навіть після виборів 30 червня наша активність все одно буде обмежуватися відсутністю коштів. ОТГ зможе отримати їх лише наступного року. Тому деякі наші плани доведеться відтермінувати. Але я все одно бачу, що майбутнє району – лише за децентралізацією.

– Чому до складу громади увійшли не всі сільські ради району?

– Поливання брудом опонентів – це не стиль мого життя. Тому спишемо проблему на неприйняття державницьких реформ деякими працівниками апарату районної ради і сільськими головами, на їхню необізнаність у цій сфері.

– І все ж таки, які плани на перспективу?

– Розумію, що все одразу зробити не вдасться. Тому в планах – щоденна клопітка праця разом із командою. Для чіткого розуміння розвитку території розроблено та затверджено План перспективного розвитку Марківського району на 2019-2021 роки, де основна увага буде приділена освіті, охороні здоров’я та розвитку життєво важливої інфраструктури. Зокрема, планується провести капремонт опорного навчального закладу – Марківської гімназії, закупити шкільні автобуси, створити дві дошкільні групи по 20 осіб при Кризькій та Ліснополянській сільських школах, відремонтувати дитячі садочки в с. Курячівка та смт Марківка.

У межах проведення медреформи планується будівництво лікарської амбулаторії моно-практики в с. Лісна Поляна, орієнтовна вартість – 7 млн грн. Вторинна ланка отримає фінансування місцевого бюджету на проведення капремонтів хірургічного корпусу, інфекційного та пологового відділень.

В планах – розбудова спортивної галузі району та відновлення позашкільних закладів. Це сучасні спортзали, стадіони, футбольний майданчик зі штучним покриттям, майданчики при школах та садочках, капремонт Марківської ДЮСШ та закладів культури.

Наступний пріоритет – благоустрій. Район має бути чистим, дороги відремонтованими, вулиці зеленими і доглянутими. В населених пунктах на кожній вулиці має бути водогін та освітлення. Вже розроблено проект Комплексної програми поводження з відходами в Марківському районі, де передбачено реконструкцію полігону ТПВ, закупівлю сучасних сміттєвозів, встановлення контейнерних майданчиків у всіх населених пунктах, поступове впровадження роздільного збору сміття.

Створення Марківської ОТГ дозволить акумулювати додаткові кошти, які будуть направлені на вирішення проблеми водопостачання. Питання складне, потребує значних фінансових вкладень та комплексного підходу. Це передача водопроводів у комунальну власність, створення комунального підприємства, заміна застарілого обладнання, тощо.

Життя триває. Спільним зусиллям райдержадміністрації та мешканців майбутньої ОТГми зробимо Марківщину сильною та успішною.

На головному фото: відкриття ЦНАП у Марківці

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх