Центральна виборча комісія призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах (7 міських, 14 селищних, 45 сільських ОТГ). Зокрема, такі вибори відбудуться у 8 ОТГ Луганської області

Евеліна БОГДАНОВА

Так, згідно з додатком до Постанови Центральної виборчої комісії №846 від 20 квітня 2019 року, перші місцеві вибори відбудуться у 8 об’єднаних територіальних громадах Марківського, Станично-Луганського, Сватівського та Старобільського районів. Обирати голів та депутатів будуть в Марківській селищній, Коломийчиській, Великочернігівській, Красноталівській, Веселівській, Калмиківській, Підгорівській та Шульгинській сільських ОТГ.

У всіх вищеназваних громадах вибори повинні були провести ще 23 грудня, але через введення воєнного стану вони були скасовані. Наразі, з 11 травня тут нарешті стартуватиме передвиборча кампанія.

Зазначимо, що окремо Центральна виборча комісія своєю Постановою №847 від 20 квітня 2019 року призначила на 30 червня ще й додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад, що приєднуються до ОТГ. На Луганщині такі вибори відбудуться в Тимошинській сільській раді (села Тимошине, Куплювате, Новоандріївка, Осикове, Чабанове), яка приєднується до Білокуракинської об’єднаної територіальної громади, та в Заайдарівській сільській раді (село Заайдарівка), яка приєднується до Новопсковської ОТГ.

– Як і передбачалося, процес приєднання розпочався. Реформа децентралізації іде за логічною схемою. Звичайно, що сусідні сільські громади виявляють ініціативу приєднатися до вже створених ОТГ, які показують успіхи останні 3 роки, – відзначила Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України. – Новопсковська та Білокуракинська ОТГ – це були перші створені об’єднані громади в Луганській області ще в 2015-му році. І вони вже показали досить високі результати – люди в громадах відчули нову доволі високу якість життя. Тому сільські території, які не мали бажання у 2015-му році об’єднуватися, сьогодні проявляють ініціативу і приєднуються до створених ОТГ.

Наталія Бойко впевнена, це взаємовигідний процес. Для сільських територій, які приєднуються, – тому, що децентралізація, передача фінансів ОТГ дозволяє сьогодні створювати нову якість життя по всій території ОТГ. Тож села сподіваються, що і на їхніх територіях будуватимуться дороги, ремонтуватимуться дитячі садки, школи. Для самих ОТГ – тому, що їхні ресурси збільшаться.

– Збільшиться як земельний, так і фінансовий ресурс, – зазначає вона. – Через те, що субвенція на розвиток інфраструктури розраховується, виходячи з площі території та чисельності сільського населення, наявні об’єднані громади отримають більшу субвенцію на розвиток інфраструктури.

Але у рішеннях ЦВК є і прикрі моменти – у списки на проведення місцевих виборів знову не включено 5 об’єднаних територіальних громад Луганщини: Гірську, Новоайдарську, Щастинську, Нижньотеплівську та Широківську. Раніше це обґрунтовували тим, що ці громади знаходяться близько до лінії розмежування. Але проведення в них президентських виборів повністю нівелює таке пояснення.

– Наразі найбільша кількість об’єднаних територіальних громад, в яких знову не призначені місцеві вибори, – в Луганській області, – наголосила Наталія Бойко. – Хоча не зрозуміло, чому. Вибори Президента України в цих громадах відбулися успішно, без будь-яких ексцесів і якихось воєнних втручань. Пояснити, за якої причини ЦВК знову не призначає там вибори, неможливо.

В результаті, поки ці 5 громад очікують на призначення виборів, з 11 травня ми спостерігатимемо за передвиборчою гонкою у восьми ОТГ, де вибори, хоча і були перенесені, але врешті-решт відбудуться.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх