Виплати монетизованої субсидії, мобільні пересувні банки на колесах, «теплі» кредити та робота банківських установ на лінії розмежування – про це і не тільки в інтерв’ю з Іриною Бондар, начальником Філії – Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк»

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

– Ірина Ігорівна, розкажіть, як відбувається процедура отримання населенням монетизованих субсидій на Луганщині?

– Спочатку хочу відзначити, що люди, яким субсидія призначена з 1 січня 2019 р., отримують субсидію за наступною схемою: Мінсоцполітики перераховує до Ощадбанку загальну суму субсидій, яка зараховується на облікові записи субсидіантів. Далі Ощадбанк перераховує кошти комунальним підприємствам, які проводять розрахунки за кожним окремим субсидіантом. Якщо на облікових записах залишаться суми невикористаної субсидії, у червні 2019 року банк автоматично відкриє кожному з субсидіантів поточний рахунок та перерахує на нього залишки коштів невикористаної субсидії.

А ось люди, яким субсидію призначено до 1 січня 2019 р. отримують субсидію або готівкою через систему переказів «Швидка копійка», або суми зараховуються на карти, емітовані АТ «Ощадбанк».

І якщо в березні виплати в Луганській області проводилися переважно через систему «Швидка копійка», то завдяки колосальній роботі, проведеній командою Ощадбанку, всім бажаючим отримувачам субсидій було відкрито карткові рахунки, на які вже в квітні пройшли чергові зарахування коштів.

 

Броньоване відділення на КПВВ «Станиця Луганська»

 

 – Наскільки активно люди отримують монетизовану субсидію в Луганській області?

– За першою хвилею виплат житлової субсидії через Ощадбанк, яка тривала з 12 березня по 11 квітня, грошові кошти було виплачено 86% одержувачів субсидій, які не є пенсіонерами і отримують субсидії через відділення Ощадбанку. Але банк продовжує проводити виплати – у субсидіантів є можливість отримати кошти протягом трьох місяців з моменту початку виплат.

 

– Чи є черги, як швидко людина може отримати кошти?

– Субсидіанту необхідно звернутись до відділення банку для отримання готівки за системою переказів «Швидка копійка». Для цього потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код. Але в подальшому, зручніше отримувати субсидію за допомогою платіжної карти, яку можна оформити у відділенні банку одночасно з отриманням переказу.

Що стосується часу очікування – він мінімальний, адже ми заздалегідь підготувалися до таких виплат. Люди мали можливість обрати зручний для себе день і час відвідування Ощадбанку за допомогою он-лайн реєстрації. У деяких відділеннях ми ввели додаткові штатні одиниці, у інших – переглянули графік роботи таким чином, щоб люди могли звернутися до банку навіть у вихідні дні. До того ж, «Ощадбанк» має найбільшу мережу відділень, тому ми можемо обслуговувати клієнтів максимально швидко і зручно для них.

В квітні виплата субсидій вже здійснюється переважно на картрахунки (60% від загальної кількості субсидіантів за списками вже отримали банківські картки), тому питання черг для її одержувачів взагалі відсутнє.

 

– Тобто люди надають перевагу отриманню субсидії на карткові рахунки?

– Так, тому що це зручніше – клієнт може перевірити баланс картки у будь-який час і різними способами: через мобільний додаток «Ощад24/7», інформаційно-платіжні термінали самообслуговування чи гарячу лінію АТ «Ощадбанк».

 

– Є особливості отримання монетизованої субсидії для ВПО?

– Для внутрішньо перемішених осіб існує стандартна схема оформлення рахунків в Ощадбанку. Субсидіальні виплати здійснюються на ті ж рахунки, що були відкриті для отримання соціальних або пенсійних виплат ВПО. До речі, зарахування цих виплат проходить одночасно з зарахуванням основних пенсійних та соціальних виплат.

 

– А які наразі тенденції: до збільшення або зменшення переселенців, які звертаються до Ощадбанку за отриманням пенсій і соцвиплат?

– Наразі спостерігається тенденція зменшення переселенців, які звертаються до Ощадбанку за отриманням пенсій і соцвиплат. Це пов’язано з тим, що основна маса ВПО вже відкрила рахунки, і зараз клієнти здебільшого звертаються до банку лише з приводу переоформлення карток та ідентифікації як ВПО. Але є і нові клієнти-ВПО.

 

– Чи всі відділення Ощадбанку, особливо у прифронтових районах, працюють в штатному режимі?

– Станом на 1 квітня 2019 р. мережа Луганського регіонального управління АТ «Ощадбанк» налічує 69 відділень, розташованих на підконтрольній українській владі території області, а також мобільний підрозділ на КПВВ «Станиця Луганська» та пересувний підрозділ на базі автомобіля КрАЗ.

Вся мережа установ банку працює в штатному режимі, і як я вже зазначила, у два перших тижні виплат з монетизації, роботу відділень, де було зафіксовано найбільшу кількість попередньо зареєстрованих осіб, було продовжено.

 

– Які послуги надає відділення Ощадбанку на КПВВ «Станиця Луганська»?

– Там клієнти мають змогу отримати весь перелік банківських послуг, адже мобільний підрозділ – це звичайний банк, який можна розташувати в найбільш необхідній для клієнтів локації. Працює мобільний підрозділ на КПВВ з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 16-30 годин, в суботу – з 8-00 до 13-00 годин, без перерви, неділя – вихідний.

 

– Яким чином отримують субдидійні кошти та інші виплати люди на лінії розмежування, якщо в їх населеному пункті немає відділення Ощадбанку?

– Обслуговування вздовж лінії розмежування проводиться пересувним мобільним підрозділом в наступних населених пунктах: Золоте, Золоте-4, Тошківка, Нижнє, Світличне, Тошківка-1, Катеринівка, Трьохізбенка. Виїзди узгоджені з місцевими адміністраціями, селищними, сільськими радами, які попереджують населення про місце і час приїзду мобільного підрозділу Ощадбанку.

Перелік населених пунктів не є вичерпним, адже за необхідності пересувний мобільний підрозділ може виїхати в будь-який населений пункт.

 

– Як активно сьогодні на Луганщині користуються попитом «теплі» кредити?

– Зараз енергоефективність – на часі. Уряд активно створює систему Держпідтримки населення та ОСББ у вигляді програм з енергозбереження. Для мешканців Луганської області – це додаткова фінансова допомога, оскільки є можливість отримати відшкодування одразу з державного, обласного, районного та місцевого бюджетів, що в рази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.

Розуміючи це, ми з 2015 року вели тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування, результатом якої є укладені Угоди про співпрацю зі Сватівською, Старобільською, Новоайдарською, Марківською, Міловською РДА, Біловодською ОТГ, Кремінською, Лисичанською та Старобільською місцевими радами, Новоохтирською, Співаківською, Чабанівською, Штормівською, Олексіївською, Колядівською, Дмитрівською, Бахмутівською, Біловодською та Новопсковською селищними радами. Завдяки чому, мешканці Луганщини мають можливість отримати, окрім державної компенсації у розмірі 35% від суми кредиту, додаткову компенсацію з районних та місцевих бюджетів до 15%.

Наприклад, завдяки місцевим програмам, в Новоайдарському районі є можливість отримати компенсацію до 60% від суми кредиту, в Старобільському – до 45%.

Наразі, за півтора місяця роботи ми вже маємо близько 500 кредитів, за якими протягом двох місяців люди отримають компенсацію на загальну суму більше 5 млн грн з держбюджету.

 

Завдяки пересувним відділенням доступ до банківських послуг мають жителі прифронтових територій

 

Де по районам «теплі» кредити найбільш затребувані?

– Найбільш активні райони – Новоайдарський, Біловодський, Старобільський, Новопсковський та Білокуракинський райони, де переважає приватний сектор.

 

– І наостанок: чи планується відкриття нових відділень на Луганщині?

- В перехідний період, коли ми відновлювали роботу у 2014 році, здебільшого банки закривали в області власні відділення. Лише ми за період з 2015 по 2018 роки відкрили тут додаткові відділення – в Сєвєродонецьку два нових відділення, в Новотошківці, майже на лінії розмежування, відкрили відділення, в Нижньотепле перемістили відділення. Наразі, орієнтовно в липні цього року плануємо відкрити ще одне відділення в Рубіжному. І дуже багато відділень ми відновили – зробили ремонти і перетворили їх на більш зручні та доступні для людей.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх