Нещодавно ми підвели підсумки реалізації «Великого будівництва» у 2021 році. Результати перевищили найсміливіші очікування: Луганщина увійшла у трійку лідерів з виконання президентської програми. 2022-й, за словами голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, ставить перед усіма залученими структурами ще вищу планку, адже серед об’єктів, що увійшли до цьогорічного плану, значний обсяг складає саме нове будівництво

Луганщина.ua

«Велбуд-2022» в деталях

– Завдання перед нами стоять ще більш амбітні, – наголошує очільник Луганщини. – За минулий рік ми побудували та відремонтували 27 об’єктів соціальної інфраструктури. У роботі на 2022-й – також 27 потужних інфраструктурних проєктів, з яких сім об’єктів – це нове будівництво.

Крім того, за словами Сергія Гайдая, цьогоріч в Луганській області буде побудовано 142 спортмайданчики, відремонтовано 250 км доріг державного значення, 46 км – місцевого та 10 мостів.

Освітня, медична галузь та спорт залишаються пріоритетними в програмі «Велике будівництво» в поточному році. На Луганщині до переліку будівництва та реконструкції на 2022 рік увійшли 6 шкіл, 5 садочків, 14 спортивних об’єктів та 2 обласні лікарні (доросла та дитяча).

– На ці об’єкти, окрім інших джерел фінансування, виділено 45,5 мільйонів з обласного бюджету, – констатує Сергій Гайдай.

 Нові умови для тисяч дітей

Так, у поточному році буде капітально відремонтовано гімназію в Гірському та школи у Красноріченському, Новопскові, Марківці, Біловодську та Попасній.

– За цими цифрами – майже п’ять тисяч дітей Луганщини, які отримуватимуть сучасну якісну освіту в комфортних умовах, – наголосив очільник області. – Обсяг будівельних робіт за цими об’єктами складає 20,3 тис кв м. Вартість робіт – 213,3 млн грн.

Реконструюватимуться і заклади дошкільної освіти. Це п’ять дитячих садочків: «Дзвіночок» у смт Нижня Дуванка, «Росинка» – у м. Лисичанськ, «Берізка» – у смт Білокуракине, «Русалонька» – у м. Рубіжному та ясла-садок № 24 у м. Сєвєродонецьк.

Їх відвідують близько 650 малюків.

За окремими з цих дитсадків роботи розпочато вже у 2021 році.

– Сподівають, батьки малечі, побачивши нові умови виховання, замисляться над підвищенням «пропускної спроможності» садочків, – пожартував Сергій Володимирович.

Обсяг будівельних робіт за п’ятьма об’єктами дошкільної освіти – 6,3 тис кв м; вартість робіт – 156,7 млн грн.

 

Шість з семи новобудов – спортивні об’єкти

– Цьогоріч ми розпочинаємо будівництво та реконструкцію одразу 14 спортивних об’єктів, шість з яких – нові, – зазначив Сергій Гайдай. – Серед них – спільний проєкт Луганської облдержадміністрації та Сєвєродонецької міської ВЦА, мультифункціональний спортивний комплекс «Ядро». У 2022-му ми завершимо довгоочікуваний для мешканців міста Сєвєродонецьк об’єкт. За розрахунками проєктантів, там одночасно зможуть тренуватись 280 людей.

 

На майданчику будуть розташовані футбольне поле, чотири тенісні корти, баскетбольний майданчик, скейт-парк, скеледром, роллердром, встановлять вуличні тренажери, облаштують бігові доріжки тощо. Також на території розташується адмінкорпус та трибуни для глядачів, адже проєктом передбачено створення всіх умов для проведення на території комплексу спортивних змагань. Окрім спортивних об’єктів, територією МСК «Ядро» будуть прокладені необхідні інженерні мережі, облаштовано автостоянки та огорожі, проїзди, пішохідні доріжки, біотуалети, зони відпочинку та дозвілля для дітей.

Також, за словами Сергія Гайдая, у 2022 році буде розпочато капітальний ремонт дитячої спортивної школи №1 та критих тенісних кортів, що належать цьому закладу.

– Нарешті побудуємо нову криту Льодову арену, під дахом якої цілорічно можна буде розвивати хокей і фігурне катання. Її одномоментно зможуть відвідати 450 спортсменів та вболівальників, – наголошує очільник області. – Під це будівництво військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецька виділила земельну ділянку площею 1,06 гектара, яка знаходиться в 73-му мікрорайоні міста.

Майже 20 років тому Сєвєродонецьк був відомий далеко за межами Луганщини своїм Льодовим палацом спорту, на базі якого тренувався і грав місцевий «Хімік». Після припинення його виступів у національній першості, що сталося по завершенні сезону 2003-2004 років, арена вийшла з ладу. Потім не зовсім прозоро вона перейшла у приватну власність, після чого усе обладнання, яке підтримувало штучне льодове покриття, було демонтоване.

На базі майбутньої новозбудованої арени діятиме дитячо-юнацька спортивна школа із занять хокеєм та фігурним катанням. У час, що буде вільним від тренувань, штучним льодом зможуть користуватися й звичайні відвідувачі – шанувальники катання на ковзанах.

– Також знаковим для обласного центру стане урбан-парк. Цей проєкт реалізується в межах програм Президента «Велике будівництво» і «Здорова Україна», – зазначає Сергій Гайдай. – До розробки концепції урбан-парку були залучені фахівці з вуличних культур, при проектуванні локацій враховували побажання професійних атлетів України. До того ж, цей простір буде повністю безбар'єрний.

На території парку працюватимуть: скейт-парк, призначений для екстремальних вуличних культур; стрітфутбольний спот для тренувань з вуличного футболу: 3х3, панни, фристайлу; спот для тренувань зі стрітболу та баскетболу 3х3 і 5х5; стрітденс і івент-спот для занять вуличними танцями, стрітворкаут-спот для відповідних активностей тощо.

– В межах програми «Велике будівництво» також реконструюємо фізкультурно-спортивний комплекс «Колос» та спортшколу у Старобільську, у Сватовому добудуємо сумнозвісний басейн. У обласному спортивному ліцеї-інтернаті у Кремінній побудуємо нові футбольні поля зі штучним покриттям та зал важкої атлетики, – констатує Сергій Гайдай.

У Лисичанську на цей рік також заплановано капітальний ремонт міської ДЮСШ та реконструкцію культурно-оздоровчої бази «Лисичанець», відому широкому загалу як «Водна станція».

Це – унікальна локація, розташована на березі річки Сіверський Донець. Єдина база для тренувань з веслування на байдарках та каное в регіоні. Вона має вдале розташування: дістатися до неї однаково можуть мешканці і Лисичанська, і Сєвєродонецька.

– Після реалізації всього запланованого комплекс «Водна станція» може стати місцем-магнітом для всього регіону, – зазначає очільник області. – Саме завдяки встановленню тренажерів, бігових доріжок і мультифункціональних спортивних майданчиків, на цій локації можна буде проводити змагання і забезпечувати професійну підготовку спортсменів.

Обсяг будівельних робіт по всіх спортивних об’єктах складе майже 120 тис кв м; вартість робіт – 600 млн грн.

 

Обласна лікарня приймає чіткі контури

За 2022-2023 роки, за словами Сергія Гайдая, в області буде створено два потужних медичних заклади.

– Ми продовжимо розбудовувати обласну дитячу лікарню. Проте, головним і надважливим проєктом для нашого регіону є будівництво обласної клінічної лікарні, – наголошує очільник Луганщини.

В Луганській обласній дитячій клінічній лікарні почнеться реконструкція інфекційно-діагностичного відділення. Також будуть впроваджені енергоефективні заходи, здійснена автономізація систем і джерел опалення, забезпечено доступність для маломобільних груп населення. Буде збудована блочно-модульна котельня, облаштований дитячий майданчик та вертолітний майданчик для термінової доставки маленьких пацієнтів.

– Щодо довгоочікуваної для всіх мешканців Луганщини обласної клінічної лікарні, то вже впевнено можу сказати, що роботи будуть розпочаті у 2022-му, а завершені – у 2023 році. Проєкт передбачає не тільки зведення самої будівлі, площа якої буде 41 тис кв м, а й її облаштування новим обладнанням, – констатує Сергій Гайдай.

Побудова нової сучасної будівлі обласної лікарні дозволить в 3,5 рази збільшити кількість ліжок: зі 100 на даний момент до 360 при повній проєктній потужності. 50 ліжок належатиме перинатальному центру: для надання високоспеціалізованої медичної допомоги матерям, новонародженим групи високого ризику та жінкам з порушенням репродуктивної функції.

Також оновлена обласна лікарня матиме всі необхідні відділення, окремі з яких, як ми знаємо, з 2014 й до сьогодні відсутні на території області. Зокрема, тут розташуються відділення екстреної медичної допомоги; відділення з надання медичної допомоги онкохворим, відділення хімічної терапії; паталогоанатомічне відділення; консультативно-діагностичний центр; офтальмологічне відділення; відділення амбулаторної нефрології та центр телемедицини.

Обсяг будівельних робіт за двома лікарнями – 67 тис кв м.

 

Свобода переміщення в реалі

Нещодавно Президент Володимир Зеленський зауважив, що конституційне право на пересування у нашій країні більше не обмежується розбитими шляхами та зруйнованими мостами.

– Це ми за два роки «Великого будівництва» вже відчули. І надалі все більше відчуватимемо на Луганщині, – зазначає Сергій Гайдай. – У 2022 ми завершимо ремонти усіх магістральних шляхів.

За планом, в рамках програми в регіоні буде відремонтовано 250 км доріг державного значення, 46 км – місцевого та 10 мостів.

Зокрема, це такі напрямки:

- Чугуїв-Мілове через Старобільськ;

- Сватове-Новопсков-Мілове;

- «Дьоміно-Олександрівка»-Сватове-Лисичанськ-Луганськ;

- КПП «Просяне»-Біловодськ-Широкий;

- КПП «Танюшівка»-Старобільськ-Бахмут;

- Старобільськ-Марківка.

– Розбудова інфраструктури – найкраща спільна інвестиція всіх громадян. За підсумками 2021 року позитивні зміни в інфраструктурі відзначили понад 60% українців, кожен третій – вважає будівництво доріг одним із найголовніших досягнень. У 2022 році темпи «ВелБуду» не знижуються, – наголошує Сергій Гайдай.

Серед мостів Луганщини, яких чекає реконструкція, – мости через річки Борова, Хорина, Лизна, Деркул, Студенок, Євсуг, Біла, Кам’янка, а також міст на трасі Н-21 км 41+114 та міст на автодорозі Т 13-02 км 49+923.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх