Близько 2 млрд грн для розбудови Луганщини планується залучити у рамках Програми з відновлення України. Про розповіла во директора Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Людмила Ахтирська, повідомляє пресслужба ЛОДА.

Вона нагадала, що Міністерство розвитку громад та територій України 28 грудня 2021 року оголосило про початок відбору проєктів у рамках Програми з відновлення України, яка реалізується відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

Загальна сума програми складає 340 млн євро.

Програма поширюється на 9 областей: підконтрольні Уряду України території Донецької та Луганської, суміжні з ними Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську, Херсонську області, а також Київську (крім міста Київ), Одеську та Полтавську області, в яких найбільш зосереджена значна кількість внутрішньо переміщених осіб.

Проєкти подаються органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад.

Відбір проєктів триватиме до 4 лютого включно.

Субвенція надається на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, центрів безпеки, житла для внутрішньо переміщених осіб, транспортної інфраструктури (мостів, доріг місцевого та регіонального значення) та на забезпечення водовідведення та водопостачання, теплопостачання.

На теперішній час, за оперативною інформацією, від Луганщини планується подати 40 проєктів на загальну суму 2 млрд грн.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх