У Сєвєродонецьку добiгає кiнця реконструкцiя плавального басейну «Садко». Наразi всi ремонтнi роботи там завершенi, територiю прибирають, а днями має розпочатися випробування встановленого обладнання. Планується, що вже за кiлька тижнiв басейн зможе прийняти перших вiдвiдувачiв. Про це розповiв голова Луганської облдержадмiнiстрацiї Сергiй Гайдай, вiдповiдаючи на запитання користувачiв соцмережi Facebook. Що ще цiкавило жителiв областi, розповiдаємо далi

 

Ганна СИМОНОВА

 

Про будiвництво заводу з переробки смiття

Щодо цiєї теми очiльнику областi адресували кiлька питань. Зокрема, загальне: як ідуть справи зi створення смiттєпереробного заводу на Луганщинi? Та бiльш конкретне: як Сергiй Гайдай ставиться до планiв кремiнської мерiї «побудувати смiттєпереробний завод в 200 метрах вiд житлових будинкiв»?

– Чи, припустимо, це будуть вирiшувати спецiалiсти, коли даватимуть оцiнку впливу цього об’єкту на довкiлля. Я не думаю, що екологи нададуть дозвiл, якщо там дiйсно 200 м до будинкiв. Хоча такi приклади є в європейських країнах. Наприклад, у Вiднi смiттєпереробний завод стоїть неподалік вiд центру мiста. Вiн сучасний, я багато розiв знаходився поруч: вiд нього немає нiякого запаху i значного впливу на довкілля, – зазначив голова ЛОДА, вiдповiдаючи на друге питання.

Стосовно потреби будувати смiттєпереробний завод для iнших територiй Луганщини, то, за словами Сергiя Гайдая, вона, звiсно, є. Однак справа не зрушує з місця з огляду на нестачу коштiв, адже зведення такого об’єкту – це сотнi мiльйонiв гривень.

– Ми розглядаємо так само будiвництво смiттєпереробного заводу, ми спiлкуємося з нашими партнерами. В нас є визначене мiсце – закинутий полiгон у районi Лисичанська. Вiн достатньо вiддалений вiд мiста, але недалеко вiд основної дороги. Останнiй пункт дуже важливий, адже пiдвезення смiття має бути централiзованим. Не можу вам сказати, чи почнеться будiвництво навеснi 2022 року, чи, можливо, влiтку, але ми ведемо переговори й обов'язково доведемо це питання до позитивного рiшення, – повiдомив голова ЛОДА.

 

Про долю мережi аптек «Фармацiя»

Такi питання з’являються пiд час майже кожного ефiру губернатора. От i цього разу мешканка м. Лисичанська повiдомила, що в центральнiй аптецi мiста перестали видавати безкоштовнi лiки для пiльгових категорiй громадян. А також ходять чутки про її закриття.

Вiдповiдаючи на це зверенення, Сергiй Гайдай нагадав, що на КП «Фармацiя» дiйсно настали скрутнi часи через багаторiчний неефективний менеджмент. Через це обласна влада шукає iнвестора, який би «влив» у пiдприємство кошти i взяв його пiд своє управлiння. Вже є попереднi домовленостi з компанiєю, яку Сергiй Гайдай поки не називає. Наразi очiкується їхнє документальне закрiплення:

– Ми рухаємось достатньо швидко до пiдписання договорiв, чекаємо. Думаю, що до кiнця цього року обов’язково пiдпишемо цю угоду.

 

Про дороги

Як i завжди, значна частина питань до керiвника облдержадмiнiстрацiї стосувалася дорiг. Якщо дороги державного значення ремонтуються швидкими темпами, i це вже видно всiм жителям областi, то з мiсцевими дорогами поки що не все так оптимiстично. Тож нарiкання все бiльше стосуються саме цiєї категорiї автошляхiв.

Зокрема, Сергiя Гайдая запитали про плани на ремонт дороги вiд с. Мiстки до с. Новоастрахань. За його словами, вказаний маршрут складається із двох дорiг мiсцевого значення: О-130505 та С-131315. На сьогоднi вже оголошений тендер на виконання капiтального ремонту дiлянки дороги вiд Голубiвки до Новоастраханi. А дорогу С-131315 планується вiдремонтувати наступного року в межах експлуатацiйного утримання.

Також очiльник областi отримав питання щодо ремонту дороги до прифронтової Трьохiзбенки. Вiн вiдповiв, що саме зараз розробляється проєктно-кошторисна документацiя на поточний середнiй ремонт зазначеної дiлянки. I насупного року цю дiлянку вiдремонтують.

Ще одне звернення стосувалося ремонту дороги Стрiльцiвка – Калмикiвка – Моiсеєвка – Зеликiвка – Бараникiвка. Сергiй Гайдай повiдомив, що протяжнiсть дороги мiсцевого значення О-130801 Микiльське – Морозiвка – Мусiївка – Бараникiвка становить 43,7 км. I за 2020-21 рр на дiлянцi Морозiвка – Стрiльцiвка капiтально вiдремонтовано 12 км дороги. Дiлянку Стрiльцiвка – Бараникiвка планують вiдремонтувати в межах експлуатацiйного утримання наступного року.

 

Про ремонт лiфтiв у Сєвєродонецьку та Лисичанську

Все частiше вiд мешканцiв великих мiст Луганщини до очiльника областi надходять звернення про необхiднiсть ремонту лiфтiв. В одному з минулих прямих ефiрiв Сергiй Гайдай вже розповiдав, що за сприяння народного депутата Олексiя Кузнєцова в Сєвєродонецьку готується вiдповiдна программа.

Цього разу мова зайшла вже про Лисичанськ. За словами Сергiя Гайдая, проблема лiфтiв в цьому мiстi йому вiдома, i нею також планують зайнятися наступного року:

– За домовленістю з обома керiвниками ВЦА (м. Сєвєродонецьк та м. Лисичанськ) почнеться обстеження лiфтiв. Вiдповiдно, ми складемо перелiк, але розiб’ємо першочерговiсть ремонтiв за прiоритетом. Тобто там, де взагалi критична ситуацiя, лiфт буде ремонтуватися в першу чергу. Тому що це дуже коштовна справа. Десь треба змiнити лише троси, а десь – i кабiну, i всю систему повнiстю. Взагалi вiдремонтувати лiфт може коштувати до мiльйона гривень.

 

Про вiдновлення системи зрошування

На Луганщинi, як i на iнших територiях Сходу та Пiвдня України, вже давно в незадовільному стані системи зрошування полiв. Минулорiч, коли в деяких регiонах, включно з нашою областю, не було опадiв близько п’яти мiсяцiв, ця проблема стала дуже актуальною. Отже, жителiв областi цiкавить перспектива її розв'язання.

– Цим питанням займається мiнiстр аграрної полiтики та продовольства України Роман Лещенко, – зазначив Сергiй Гайдай. – Вiн презентував Президенту проєкт будiвництва системи зрошування. Чомусь важко було саме цьогорiч запустити цю программу. Але давайте так: коли я буду в Києвi, то проговорю з мiнiстром, якi взагалi плани i фiнансування на наступний рiк. Я, як завжди, готовий, щоб Луганщина стала пiлотним проєктом в будiвництвi певної кiлькостi кiлометрiв цiєї системи. Дайте менi, будь ласка, 2-3 тижнi, я з’їжджу в Київ i дам вам вiдповiдь в одному з прямих ефiрiв.

 

Про систему опалення Сєвєродонецької ТЕЦ

Часто серед звернень до губернатора трапляють заклики звернути увагу на велику кiлькiсть закинутих будiвель у Сєвєродонецьку i вiдремонтувати їх пiд житло чи для здачi в оренду. За словами Сергiя Гайдая, з цими будiвлями не все так просто: це обо чиясь приватна власнiсть, або примiщення знаходиться в такому поганому станi, що вiдновлювальнi роботи будуть коштувати десятки мiльйонiв гривень, i навiть подальша здача їх в оренду буде економiчно невигiдною.

– Давайте поки витрачати грошi на дороги, тротуари, лiфти, системи водо- чи теплопостачання. Це бiльш актуально зараз. До речi, з приводу Сєвєродонецької ТЕЦ. Там сплив термiн експлуатацiї тепломережi давно вже. I я готовий був вести переговори, щоб передали нам тепломережу на баланс, а потiм шукати грошi на її ремонт. Але є iнформацiя, яку ми будемо з’ясовувати найближчим часом, що НАК «Нафтогаз» готовий видiлити на наступний рiк фiнансування, щоб вiдновлювати тепломережу своїх ТЕЦ. А цьогорiч Сєвєродонецьку ТЕЦ як раз передали в управління НАК, – розповiв очiльник областi.

Тож наразi обласна влада очiкує позитивних переговорiв за цiєю темою, за результатами яких НАК «Нафтогаз» вiзьме на себе зобов’язання власними коштами вiдремонтувати тепломережу.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх