Перед зустріччю у Сєвєродонецьку делегація медійників з п’яти областей України відвідала декілька громад Луганщини, зокрема, й на лінії розмежування.

«В нас найменший в Україні бюджет, тож значну підтримку отримуємо від держави та міжнародних організацій – майже всіх, представлених у країні», – пояснив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

Він наголосив, що Президент Зеленський дуже багато часу приділяє вирішенню питань Луганщини: «Крім Володимира Олександровича жоден Глава держави не приїздив на Луганщину понад 20 разів. Він бачить проблематику і сприяє виділенню коштів на значні проєкти».

Так, у наступному році запрацює Президентська програма щодо будівництва житла. За словами голови облдержадміністрації, це відбуватиметься не тільки у великонаселених містах, а й в усіх громадах, але за їх бажанням: «До кожної з них будуть доведені певні критерії і лише при можливості їх виконання там зводитимуть нові будинки».

Ще одним важливим для області питанням є будівництво обласної клінічної лікарні, де надаватимуть третинну медичну допомогу.

«Заплановане не тільки зведення самої будівлі, а й її облаштування новим обладнанням. Лікарі, які раніше поїхали з Луганщини, коли почули про готовий проєкт лікарні, почали телефонувати і казати, що хочуть повернутися – аби працювати в сучасних умовах», – розповів очільник Луганщини гостям.

Загалом за 23 критеріями, за якими оцінюють розвиток областей в Києві, Луганщина упевнено посідає третє місце. Тому, як зазначив Сергій Гайдай, за певними напрямами регіон і отримує фінансування утричі більше до запланованого.

На запитання щодо допомоги постраждалим від минулорічних пожеж, він повідомив, що Урядом виділені додаткові кошти у сумі 11 мільйонів гривень для тих, хто не зміг їх отримати у заплановані строки.

І поки очікується їх фактичне надходження, організована копітка робота щодо актуалізації та оновлення всіх необхідних документів у цих людей. Бо до кінця року залишається дуже мало часу – необхідно зробити все можливе, щоб ці кошти були виплачені, а не повернулися у зворотному напрямку.

Розповідаючи про проєкти, які реалізуються у рамках міжнародної співпраці, Сергій Гайдай акцентував, що у минулому році Луганщину відвідала багаточисельна делегація послів світової спільноти та повідомив про домовленість з координаторкою системи ООН в Україні щодо організації ще одного такого візиту: «Важливо, щоб вони особисто побачили позитивні зміни, які відбулись в області за цей час. Гарний результат дуже впливає на їх подальше ставлення до регіону і, відповідно, на рівень фінансування. Все, про що ми домовляємось, – виконується стовідсотково».

До прикладу, і минулорічні гості, і грудневі ознайомилися з роботою надсучасного КПВВ в місті Щастя. А вже в лютому, запевнив очільник області, аналогічну сервісну зону відкриють на КПВВ «Станиця Луганська». Тож, люди, які перетинатимуть лінію розмежування, отримуватимуть усі необхідні послуги ще швидше і якісніше.

Зустріч відбулася у рамках обмінного візиту «Огляд кращих практик співпраці влади, громадськості та бізнесу в Луганській та Донецькій областях» за напрямом роботи Програми ООН із відновлення та розбудови миру «Громадська безпека та соціальна згуртованість».

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх