Днями виповнилось два роки з призначення Сергія Гайдая на посаду голови Луганської облдержадміністрації. З цього приводу 1 листопада він дав пресконференцію, на якій підбив підсумки роботи за останні місяці, розповів про плани на майбутнє та розвіяв чутки про свій імовірний перехід у міністерське крісло

 

Ганна СИМОНОВА

 

Два роки – позаду, а попереду...

Стосовно останнього Сергiй Гайдай зауважив, що чудово знає, хто хоче його переведення:

– Одна людина навiть бiгала i просила: «Призначте його мiнiстром, вiн не дає менi життя на Луганщинi». I не дам ще щонайменше рiк! Буду працювати й розвивати Луганщину.

За його словами, до нього поки що не надходило нiяких пропозицiй про нову посаду. Однак, якщо запропонує Президент, то вiн не вiдмовить.

– Але, ще раз повторюю, поки що вiн бачить мене тут. Для мене посада мiнiстерська не є метою всього життя. У мене немає корони нi в прямому, нi в переносному сенсi. Якщо за рiк-два буде якась пропозицiя, це для мене буде новий виклик – i все. Але й на Луганщинi ще є величезний обсяг роботи, як i величезна вiдповiдальнiсть.

Iз серпня, додав Сергiй Гайдай, в Українi щомiсячно складається рейтинг голiв ОДА, яких оцiнюють за 21 критерiєм. Впродовж двох мiсяцiв очiльник Луганщини посідає в ньому третє мiсце.

– Це не моя особиста заслуга, а досягнення всiєї обласної адмiнiстрацiї. Вважаю це чудовим результатом.

 

В Луганщину вкладено мiльярди

Пiдбиваючи пiдсумки двох рокiв перебування на посадi, Сергiй Гайдай зазначив, що за його каденцiї Луганщина отримала значно бiльше коштiв на вiдбудову, нiж за багато попереднiх рокiв: у розвиток регiону iнвестовано 11,13 млрд грн.

Зокрема, на ремонт автомобiльних дорiг загального користування державного значення спрямовано 8,422 млрд грн, мiсцевого значення – 1,813 млрд грн, на реалiзацiю проєктiв Державного фонду регiонального розвитку (ДФРР) перераховано 448,3 млн грн. Сюди увiйшли також об’єкти програми Президента «Велике будiвництво».

– Ба більше, у 2022 роцi буде вiдбудовано ще 450 км автошляхiв, тобто вiдновимо всi основнi автомагiстралi, – уточнив Сергiй Гайдай.

За два роки надано 169,2 млн грн субвенцiї з державного бюджету мiсцевим бюджетам на здiйснення заходiв щодо соцiально-
економiчного розвитку окремих територiй та 255,7 млн грн держсубвенцiї на реалiзацiю iнфраструктурних проєктiв та розвиток об’єктiв соцiально-культурної сфери.

Також завдяки коштам Надзвичайної кредитної програми для вiдновлення України у 2020 роцi реалiзовано вiсiм проєктiв на майже 24 млн грн, у 2021 роцi – 15 на 22,7 млн грн.

 

Що у планах?

На планах стосовно 2022 року голова ЛОДА зупинився детальнiше. Зокрема, розповiв, що будуть продовжуватися необхiднi пiдготовчi процедури для будiвництва нової залiзничної гiлки, розпочнеться будiвництво агрохаба у Старобiльську, а на дорогах Луганщини з'являться автоматичнi ваговi комплекси для штрафування автоперевiзникiв за перегрузи.

Також Сергiй Гайдай повiдомив, що у груднi цього року має бути завершена дiлянка тролейбусного сполучення вiд Сєвєродонецька до Лисичанського залiзничного вокзалу. На проєктування другої дiлянки маршруту, яка проходитиме мiстом Лисичанськ, область вже теж має «добро».

– Ми отримаємо додатково грошi i на будiвництво цiєї лiнiї, i на придбання тролейбусiв. Поки що не можу сказати чiтку цифру, але загальна кiлькiсть тролейбусiв, яка буде придбана на весь маршрут (Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Рубiжне – Сєвєродонецьк, – ред.), – 50 одиниць. Ми чiтко ставимо в тендерi вимоги, щоб це були сучаснi тролейбуси з можливiстю автономного ходу та з кондицiюванням. Плюс, щоб вони були низькополi, тобто доступнi для людей з iнвалiднiстю, – зазначив очiльник областi.

Крiм того, найближчим часом Президенту буде презентовано програму, за якою впродовж 2022-23-го рокiв на Луганщинi планують вiдремонтувати 10 шкiл, 10 садочкiв та 10 стадiонiв.

– Це будуть не кошти ДФРР. Я розраховую, що ми отримаємо за цим спецпроєктом додатково близько 500 млн грн, – пояснив намiри обласної влади Сергiй Гайдай.

 

Лисичанськ – окрема тема

Окремо журналiстiв цiкавили плани щодо розвитку Лисичанська. Сергiй Гайдай розповiв, що за рiк у мiстi планують зробити низку об’єктiв.

– ДЮСШ із базою для човнiв, двi школи – № 5 та 14. Також будемо продовжувати роботи на дорозi до заводу ГТВ, – сказав очiльник областi. – Також наступного року буде вiдремонтована вулиця Гарiбальдi. В листопадi буде готова проєктно-кошторисна документацiя на мiст бiля содового заводу, там чотири кiлометри дороги. Це буде не капiтальний ремонт, а бiльше схоже на будiвництво, тому що мiст зруйнований повнiстю. Пiсля цього розпочнеться ремонт дороги, яка стане об’їзною, тобто Лисичанськ розвантажать вiд машин – усi вони поїдуть бiля содового, а автомобiлiстам це також буде зручно, тому що вони заощаджуватимуть близько 14 км дороги.

Крiм того, буде визначено кiнцеве мiсце для будiвництва у 2022-2023 роках нового басейну.

 

 

Обласна лiкарня: грошi та мiсце

Ще один блок питань вiд журналiстiв стосувався майбутнього будiвництва обласної лiкарнi. За словами Сергiя Гайдая, розробка проєктно-кошторисної документацiї вже запущена.

– Зимою ми отримаємо її, експертизу та будемо запускати тендернi процедури, – запевнив вiн.

Очiльник областi остаточно пiдтвердив, що роботи будуть профiнансованi з державного бюджету: вiд iдеї кредиту в Офiсi Президента вiдмовились, прорахувавши пов'язанi з цим складнощi та ризики.

– Вже є домовленiсть, є розумiння, з яких джерел будуть кошти. I ми, я сподiваюсь, у 2022 роцi, весною, закладемо перший камiнь, – наголосив голова ЛОДА.

Мiсце будiвництва залишиться тим самим: обласну лiкарню планують звести на територiї 81-го мiкрорайону у Сєвєродонецьку, де є вся необхiдна iнфраструктура та комунiкацiї.

– Люди кажуть: давайте в iншому мiсцi. Але не дуже в нас велика кiлькiсть вiльних дiлянок землi. Крiм того, якщо брати дiлянку, де не пiдведено каналiзацiю, водо- та енергопостачання, то забезпечення всього цього дасть додаткове навантаження на бюджет ще вiдсоткiв 20, – пояснив вибiр розташування майбутнього будмайданчика Сергiй Гайдай.

Вiн також запевнив, що мова не йде про суцiльну вирубку лiсу на дiлянцi: точково будуть прибиратися дерева саме там, де розмiстяться примiщення лiкарнi. А замiсть кожного зрубаного дерева висадять у кiлька разiв бiльше нових.

 

Вiйськове мiстечко – бiльше податкiв для мiста

Пiд час пресконферецiї голова Луганської облдержадмiнiстрацiї анонсував будiвництво вiйськового мiстечка у Сєвєродонецьку.

– Вже є план проєкта, особисто менi вiн дуже подобається. Впевнений, що новий об'єкт на сто вiдсоткiв буде корисним Луганщинi в цiлому та зокрема Сєвєродонецьку, тому що мiсто отримає додатковi податки. За тиждень я зможу поспiлкуватись із представниками Кабмiну з приводу будiвництва, – сказав очiльник областi.

На питання журналiстiв щодо розмiрiв та мiсця розташування мiстечка Сергiй Гайдай вiдповiв:

– Тисячi людей будуть там проживати – мiстечко величезне. Будiвництво розпочнеться в районi аеропорту.

За його словами, це не буде зовсiм закритий об’єкт. У проєктi є адмiнiстративний комплекс, будинки для проживання, вся необхiдна iнфраструктура, також планується вiйськовий шпиталь.

До речi, на нове мiсце буде перенесений шпиталь, який зараз розташований на територiї медмiстечка по вул. Сметанiна. А як розпорядитися вивiльненою будiвлею, ще будуть думати.

– Тому що обласна лiкарня – це чудово, але ми не забуваємо про наявні вiддiлення. Тi, якi не ввiйдуть в обласну лiкарню, або якщо нам будуть потрiбнi додатковi. От зараз ми реставруємо будiвлю iнфекцiйного вiддiлення. Там, де буде нове хiрургiчне вiддiлення. Ми там же, до речi, плануємо i вiддiлення щелепно-лицевої хiрургiї. Я сподiваюсь, що за тиждень до нас приїде професор із Захiдної України, керiвник асоцiацiї. Я би дуже хотiв поспiлкуватись із ним. Щоб ми одразу прописали, яке обладнання там треба поставити. Вони нам пропонують благодiйну допомогу, що там будуть проводити операцiї безкоштовно, – розповiв Сергiй Гайдай.

 

Вiд карантину до опалення

Наприкiнцi мова зайшла про поточнi проблеми. Зокрема, журналiсти поцiкавилися дотриманням карантинних обмежень та енергобезпекою областi.

– Давайте порiвняємо карантиннi заходи, якi встановлювали навеснi 2020 року, та тi, що дiють сьогоднi. Так, область переведено до «червоної» зони. Але зараз дiють iншi карантиннi вимоги. Якщо є сертифiкат про щеплення, довiдка вiд лiкаря щодо обмежень або свiжий ПЛР-тест, – працювати можна, – пояснив Сергiй Гайдай. Раптовi перевiрки проходитимуть регулярно. I у разi виявлення невакцинованих працiвникiв закриватиметься конкретна торговельна точка.

Голова облдержадмiнiстрацiї також зауважив, що в разi досягнення встановленого порогу вакцинацiї вчителiв працюватимуть офлайн i школи. А стосовно тих закладiв, де ранiше не було пiдключене опалення, – центральними органами влади прийнятi всi необхiднi документи щодо постачання природного газу для бюджетних установ.

– Це стосується i житлового фонду. Так, у Сєвєродонецьку стара комунiкацiя, при пiдключеннi трапляються пориви, якi зараз ремонтують. Такi ситуацiї вiдбуватимуться, доки не замiнять нинішню тепломережу на нову. Ми будемо звертатись до «Нафтогазу», щоб на баланс мiста передали саме мережу ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ». Це дозволить ремонтувати систему опалення незалежно вiд фiнансового стану та можливостей пiдприємства, – сказав Сергiй Гайдай.

Стосовно енергетичної безпеки Луганщини вiн наголосив, що вiдключення вiд електроенергiї областi не загрожує:

– Навiть у випадку форс-мажору – тимчасової вiдсутностi вугiлля або ремонтних робiт – потужностей нової електропiдстанцiї в Кремiннiй вистачить на територiю усiєї областi. Такi випадки вже траплялися – енергетична система витримала.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх