Чимало різнопланових тем зараз хвилюють жителів Сєвєродонецької міської територіальної громади. Тож про нагальні питання та перспективи розвитку міста ми поговорили з керівником Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександром Стрюком. А почали з найактуальнішого – тарифів та опалювального сезону

 

Євген КОМАРОВ

 

– Сєвєродонецьк приєднався до Меморандуму про непідвищення тарифів на тепло для населення в поточному опалювальному сезоні. Чи потягне це за собою труднощі для місцевого бюджету?

– Для бюджетних організацій, відповідно до Меморандуму, буде застосована фіксована ціна природного газу, для інших споживачів – врахована в тарифах ціна природного газу залишиться ринковою.

Із бюджету Сєвєродонецької МТГ комунальним підприємствам буде надаватись компенсація різниці в тарифах. Так, це тягне за собою додаткове навантаження на бюджет громади, але ми акумулювали необхідний фінансовий резерв, тож нинішній опалювальний сезон пройдемо спокійно.

 

– Тим часом Сєвєродонецьку ТЕЦ передають в управління НАК «Нафтогаз Україна». До яких змін це призведе, чи вплинуть вони на отримання послуги абонентами ТЕЦ?

– Цей процес є обґрунтованим, оскільки ТЕЦ не мала достатнього рівня фінансування. На жаль, місто не може фінансувати державне підприємство, а своїх коштів їм не вистачало.

На сьогодні ще триває процес перетворення: аудит, оцінка майна тощо. Після випуску акцій та рішення Кабміну ці акції будуть передані до уставного капіталу НАК «Нафтогаз Україна». Сподіваємось, що вони розглянуть питання модернізації ТЕЦ і, можливо, мереж опалення. Це було б великим плюсом для міста.

Зараз Сєвєродонецька ТЕЦ працює в штатному режимі й продовжує надавати послуги з теплопостачання споживачам. Тривають роботи, стаються і пориви колекторів, але ми на постійному контакті з керівництвом ТЕЦ, допомагаємо та максимально залучаємо міські комунальні служби.

Маємо надію, що найближчими днями всі ці питання будуть врегульовані, і до настання значних холодів усі будинки будуть з опаленням.

 

– Зміна виконавця послуг із вивезення побутових відходів у серпні спочатку викликала неоднозначну реакцію містян. Яку б оцінку ви дали роботі ТОВ «ЕКО-МІСТО ГРУП» зараз?

–Вивіз твердих побутових відходів наразі здійснюють сучасні сміттєвози. У громаді встановлено понад тисячу нових контейнерів (у більшій частині міста використовуються євроконтейнери з кришками).

Для обслуговування багатоповерхових будинків, які обладнані сміттєпроводами, встановлено нові контейнери об'ємом 0,24 м3. А раніше відходи просто збиралися до мішків та залишалися біля під’їздів, поки їх не забирав сміттєвоз.

Вивіз побутових відходів здійснюється щоденно, постійний моніторинг та GPS-спостереження за транспортними засобами дає змогу уникнути перенакопичення сміття.

Найближчим часом підприємство організує сортування сміття та встановить додаткові контейнери для відходів, які підлягають вторинній переробці: скла, паперу, пластику.

 

Етап реконструкції скверу ім. Горького

 

– Цьогоріч мешканці громади активно долучилися до голосування за проєкти громадського бюджету. На якому етапі зараз реалізація проєктів-переможців?

– Усі 17 проєктів-переможців забезпечено фінансуванням у повному обсязі.

Наразі вже укладено договори та виконуються роботи з реалізації восьми проєктів. Ще три – знаходяться на стадії укладання договорів. Крім того, триває тендерна процедура закупівлі по трьох проєктах, ще по двох наразі завершується виготовлення проєктно-кошторисної документації.

До кінця року більшість проєктів-переможців будуть втілені в життя. Ті, що залишаться, реалізують наступного року за сприятливих погодних умов.

 

– А яким буде громадський бюджет наступного року, чи плануються зміни у програмі?

– Обсяг громадського бюджету щорічно збільшується, у 2022 році він складе 8 млн грн. Координаційна рада аналізує пропозиції мешканців щодо вдосконалення процесу, тож до Положення про громадський бюджет будуть внесені певні зміни.

Із найцікавішого: в загальноміських проєктах планується відокремити локальні проєкти, які стосуються прибудинкових територій житлових будинків, тож мешканцям громади не доведеться обирати між дитячим майданчиком біля житлового будинку та проєктом загальноміського значення, можна буде проголосувати за обидва проєкти.

 

– На якому етапі знаходиться реалізація проєкту тролейбусного сполучення між Сєвєродонецьком і Лисичанськом?

– Три тролейбуси з автономним ходом до 30 кілометрів уже закуплено за тендерною процедурою УЖКГ Сєвєродонецької МВЦА для першого етапу проєкту.

Цей маршрут буде пролягати від тролейбусного депо по контактній мережі КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління», а на зупинці «АМІАК» тролейбус буде переходити на автономний хід до залізничного вокзалу Лисичанська та у зворотному напрямку. Графіки руху будуть підлаштовані під графік поїздів.

Наразі триває підготовка виготовлення паспорту маршруту «Сєвєродонецьк – залізничний вокзал Лисичанська».

Другий етап проєкту розпочнеться наступного року. Маршрут проходитиме із Сєвєродонецька через Пролетарський міст до дитячої обласної лікарні в Лисичанську.

 

– Що наразі відомо про будівництво у Сєвєродонецьку обласної лікарні?

– Безпосередньо питаннями будівництва обласної лікарні займаються структурні підрозділи Луганської облдержадміністрації.

Можу повідомити, що на теперішній час підготовлено медичне завдання на лікарню на 360 ліжок, в тому числі 50 ліжок перинатального центру. Ведуться підготовчі роботи для виконання геолого-розвідних робіт, виконані топографо-геодезичні роботи для створення топоплану М1:500, необхідного для виконання проєктних робіт.

Проведений тендер на визначення генерального проєктувальника для розроблення робочого проєкту будівництва лікарні.

 

– Розкажіть, будь ласка, про хід робіт у басейні школи водних видів спорту «Садко» та сквері Горького. Коли їх буде здано в експлуатацію і відкрито для відвідування?

– На сьогодні вже відремонтовано чашу басейну, виконано внутрішнє оздоблення стін, підлоги, стелі. Замінено освітлення та виконано зовнішнє оздоблення балкону із заміною огородження. Завершити роботи та відкрити басейн планується до кінця року.

 

Ремонт басейну «Садко» мають завершити до кінця року

 

У сквері Горького роботи також ідуть повним ходом. Оновлюються доріжки, реконструйовано освітлення, обладнано систему поливу, встановлені лавки, дерев’яні конструкції, йде монтаж невеличкої сцени. У сквері висаджуються нові декоративні рослини. Незабаром розпочнеться встановлення дерев’яних пергол та облаштування алеї пам’яті загиблих воїнів АТО з Луганщини.

Основні роботи також заплановано закінчити в грудні.

 

– Які об’єкти планується подати на конкурс ДФРР наступного року? Чи буде серед них стадіон «Хімік»?

– На 2022 рік ВЦА підготувала та подала на конкурс ДФРР проєкти будівництва спортивної споруди зі штучним льодом у 73 мікрорайоні, стадіону з комплексом спортивних майданчиків у кварталі 49, капітального ремонту тенісних кортів КДЮСШ № 1 на вул. Федоренка.

Для стадіону «Хімік» також планувалося подати проєкт, але проєктно-кошторисна документація для нього була розроблена 2018 року і, на жаль, застаріла. Тому було вирішено провести її коригування. Згідно з новим проєктним рішенням буде побудовано футбольне поле, повністю реконструйовані трибуни, освітлення, встановлено системи безпеки, побудовано парковку.

Маючи оновлений комплект документації, ми зможемо готувати зазначений проєкт на розгляд не лише ДФРР, але й на інші інвестиційні конкурси, і я думаю, що ми отримаємо стадіон, на якому можливо буде проводити змагання на високому рівні.

 

– Чи зберігатиметься і надалі темп трансформації міста, який задали цього року? Поділіться, проєктно-кошторисну документацію для яких об'єктів готуватимуть у Сєвєродонецькій МВЦА найближчим часом?

– Вже розроблена ПКД на капітальні ремонти дороги та тротуарів по вул. Курчатова, приміщення басейну ясла-садку № 43, будівлі СЗШ № 1, приміщення УСЗН та реконструкцію вивільнених приміщень СЗШ № 13 під центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Наступного року планується розробка ПКД на капітальні ремонти заплавного мосту № 5 у Сєвєродонецьку, Скверу Слави, території загального користування в районі озера Чистого та будівництво мосту через р. Борову.

Жителі міста насамперед побачать розвиток інфраструктури. Ми плануємо досить багато інфраструктурних проєктів на наступний рік: облаштування урбан-парків, продовження реконструкції наших скверів та чимало іншого. Плануємо залучати кошти інвесторів на капітальну реконструкцію декількох вулиць.

Сподіваюсь, усі плани вдасться реалізувати, і наше місто стане красивішим, яскравішим і зеленішим.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх