Служба безпеки України проводить системну роботу з викриття та ліквідації корупційних схем збагачення на природних ресурсах. Виявлено незаконну вирубку і збут деревини із державного лісового фонду на Луганщині, повідомляє Пресслужба ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. 

Так оперативники спецслужби задокументували незаконну вирубку майже тисячі дерев із державного лісового фонду. Троє місцевих підприємців збудували на цьому власний «промисел». А держава отримала збитків на суму більше 1 мільйона гривень.

Троє місцевих підприємців налагодили виробництво тари та паливних брикетів із незаконно вирубаної на території місцевих лісгоспів деревини. А щоб бізнес виглядав «законним», документи на лісоматеріал підробляли.

За даними слідства, двоє підприємців налагодили незаконну вирубку дерев на території Щатинського району Луганської області.

Деревину зловмисники після вирубки перевозили до промислового майданчику в Сєвєродонецьку, використовуючи підроблені чіпи та товарно-супровідні документи. І вже там їх «партнер» переробляв її на тару та паливні брикети.

Під час проведених обшуків правоохоронці вилучили 150 м3 деревини на суму більше 1 млн. грн.

Співробітники СБ України заблокували протиправне винищення лісових угідь.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення «лісорубам» про підозру за ст. 246 (незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для виявлення та притягнення до відповідальності усіх причетних до оборудки осіб, у тому числі, посадовців лісогосподарств регіону.

Виявлення та припинення незаконної діяльності здійснювало ГУСБУ у Донецькій та Луганській областях у взаємодії з ОТУ «Північ» та Нацполіцією за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх