Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА 19 жовтня підписав розпорядження про початок опалювального сезону. За певної середньодобової температури повітря подавати тепло до житлових будинків мають почати з 25 жовтня. Днями директор КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» Юрій Головко в інтерв’ю каналу «СТВ» розповів про готовність підприємства до зими та особливості опалювального сезону 2021-2022

 

Ремонти, випробування, модернізація

– Очікуючи, що сезон буде непростий, ми серйозно підготувалися, – зазначив керівник комунального підприємства. – Було капітально відремонтовано два котли, проведено ремонт усього допоміжного обладнання котельної. Ми двічі опресовували теплотрасу для виявлення слабких місць трубопроводів, що подають тепло до мікрорайонів, провели теплові випробування. На сьогодні підприємство на 100 % готове до опалювального сезону, жодних загроз для населення немає.

У котельній автоматизували процес хімводопідготовки, щоб виключити людський фактор, адже неякісна вихідна вода може призвести до корозії та відкладення накипу на внутрішніх поверхнях котла. Повністю відновлені та приведені до належного стану 30 мережевих насосів для стабільного забезпечення електроенергією обладнання котельної в опалювальний період. Для оптимізації виробництва тепла закупили два газоаналізатори.

– Газоаналізатор контролює викиди в атмосферу, – пояснив Юрій Головко. – Нормальна робота котла – це коли все тепло, яке виробляється при згорянні газу, використовується для обігріву, і ми не гріємо атмосферу. Для цього необхідно дотримуватись певного співвідношення газу й атмосферного повітря в горючій суміші. Аналізатор дозволяє нам вести оптимальний режим горіння та видобути з газу максимальну кількість тепла. Це заощадить понад 3 % газу.

За правилами, для включення теплопостачання необхідно, щоб протягом трьох діб трималася середньодобова температура нижча за +8°С. За цієї умови розпорядженням «Про початок опалювального сезону 2021-2022 років», підписаним керівником Сєвєродонецької міської ВЦА Олександром Стрюком, передбачається старт подачі тепла з 25 жовтня. ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» та КП «СТКЕ» мають забезпечити поетапну подачу теплоносія на об’єкти охорони здоров’я, освіти, культури та спорту, житлового фонду, адміністративного та виробничого призначення.

За потреби до 25 жовтня можуть запустити власні котельні об’єкти охорони здоров’я, що знаходяться на балансі КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» та КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги». Розпорядженням від 13.09.2021 р. для них датою початку опалювального сезону визначено 1 жовтня 2021 року.

 

Нюанси сезону 2021-22

– Цей опалювальний сезон буде дещо відрізнятися від інших. Нам обіцяють холоднішу зиму, ніж попередні. Також для теплопостачальних організацій є нюанси щодо поставок газу, – зазначив директор КП «СТКЕ».

Щоб отримати природний газ для переробки, тепер теплопостачальні підприємства мають щомісяця вносити передплату. Проте оплату від населення можна отримувати лише за фактично поставлене тепло.

– Ми є комунальним підприємством, тож сподіваємося на фінансову допомогу від міської ВЦА, щоб у нас не відбувся розрив між постачанням тепла і закупівлею газу на це постачання. Також підприємство має певні заощадження з літа, які можуть піти на передплату, – сказав Юрій Головко.

Мережі та обладнання, що знаходяться на балансі КП «СТКЕ», готові до пуску тепла. Проте деякі типи будинків, зокрема ОСББ, мають займатися опресуванням і заповнення внутрішньобудинкових систем опалення самостійно.

– Запуск котельної відбудеться лише тоді, коли всі будинки будуть заповнені і нам нададуть доповідь про це. За моєю інформацією, великий процент цієї процедури вже добігає кінця, проблем не має бути, – запевнив директор «Сєвєродонецьктеплокомуненерго». – Питання є щодо розподілу тепла всередині будинків. В ідеалі в усіх квартирах кількість тепла має бути однакова, але на практиці через недосконале налагодження системи виходить десь холодніше, десь спекотніше. Ми більше не маємо права обслуговувати і регулювати внутрішьнобудинкові системи опалення, тому що вони знаходяться на балансі самих мешканців. Співвласники будинків можуть наймати для цього підрядні організації, спеціалістів або налагоджувати системи самотужки.

 

Скільки коштуватиме тепло?

Іще одним проблемним питанням цього опалювального сезону є різниця між фактичним і економічно обґрунтованим тарифом. Меморандум, який 30 вересня підписали представники уряду, місцевої влади та НАК «Нафтогаз», забороняє теплопостачальним організаціям в прийдешньому сезоні перевищувати минулорічні тарифи на опалення. Таке рішення ухвалено для захисту населення від тяжких наслідків пандемії та підвищення цін на газ на світовому рівні. Однак, за словами директора КП «СТКЕ», у зв’язку з підвищенням цін на електроенергію та інші складові тарифу зросла собівартість гігакалорії тепла.

– Економічно обґрунтована ціна для населення складає 2020 грн за одну гігакалорію. Минулого сезону ціна складала 1740 грн. Різниця між минулорічною та економічно обґрунтованою ціною складає 260 грн. Однак застосовувати цю нову ціну, відповідно до Меморандуму, ми не можемо. Різницю мають компенсувати місцеві бюджети, – пояснив Юрій Головко. – Є субвенції з боку держави у вигляді різниці в ціні, є компенсація збитків теплокомуненерго органами місцевого самоврядування, в нашому випадку це ВЦА. Остаточно питання не вирішено, але загрози відключень немає, адже за законом в опалювальний період не можна відключати теплопостачальні організації – це призвело б до екологічної катастрофи.

Варто зазначити, що до всіх обставин додається значна заборгованість населення перед теплопостачальними організаціями. З 2016 року, за наявності приблизно 21 тисячі споживачів, сума заборгованості населення перед КП «СТКЕ» складає 42 млн грн.

Протягом літа теплокомуненерго проводила роботу з боржниками, подавала позови до суду для стягування заборгованості з абонентів. Однак директор підприємства зауважує, що процент злісних боржників не надто великий, і в основному населення Сєвєродонецька є добропорядними платниками. Оплата населенням тепла від початку минулого опалювального сезону до сьогодні складає близько 85 %.

– Споживачам я хотів би сказати, що не варто перейматися про відсутність чи перебої в опаленні тих районів, які обслуговує «СТКЕ», – звернувся до мешканців Сєвєродонецької громади Юрій Головко. – Однак маю дуже велике прохання: щоб проблем не виникало і в майбутньому, я закликаю справно платити за рахунками. Це дозволить уникнути примусових заходів з боку газопостачальників і запобігти зниженню температури у ваших квартирах.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх