9 жовтня в межах президентської програми «Велике будівництво» у Лисичанську стартували дорожні роботи на славнозвісній ділянці по вул. Незалежності, яку в народі називають «на РТІ». За словами голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, близько 3 км цього шляху буде зроблено вже до кінця року, а подальші роботи розпочнуться весною.

«Укравтодор» погодив зміни до переліку доріг загального користування місцевого значення, що відновлюють цьогоріч, і держава передбачила додаткове фінансування робіт на цьому напрямку. Всього ж на ремонт доріг цієї категорії на Луганщині передбачено 638 млн грн.

На інші питання різної тематики від мешканців Луганщини очільник області відповів у прямому ефірі на свої сторінці у фейсбуці

 

Ганна СИМОНОВА

 

Про вiдновлення лiсiв i долю горiлого лiсу

Зокрема, до Сергiя Гайдая звернулися iз питанням про те, якi заходи, плани, концепцiї розробленi обласною ВЦА з вiдновлення лiсiв та як просувається вирубка лiсу, згорiлого пiд час минулорiчних пожеж.

– Ми займаємось створенням кризового центру, в який буде надходити iнформацiя з усiх куточкiв областi, для того, щоб ДСНС або лiсгоспи швидше реагували на надзвичайнi ситуацiї. Також домовились із нашими сусiдами з Донецької областi, що ми в їхньому новому центрi, де вони вирощують дерева, будемо брати саджанцi, – відповів на це голова ЛОДА.

Крiм того, вiн додав, що протягом найближчих мiсяцiв разом із мiсцевими фермерами та лiсгоспами будуть пiдготовленi дiлянки, де також висадять саджанцi.

– Розробляється концепцiя в принципi змiни лiсового господарства областi. У нас в основному лiси – це сосна. Треба саджати змiшанi лiси все ж таки. Це як раз i будуть превентивнi заходи для попередження розповсюдження пожеж, – повiдомив Сергiй Гайдай.

Окрiм iншого, впродовж 2021 року в областi придбали додаткову пожежну технiку та почали роботу над удосконаленням системи оповiщення населення.

– Але тут людина ще запитує, чи усвiдомлюю я, що горiльник за два роки втратить свою товарну цiннiсть? Ви знаєте, я усвiдомлюю. Ба більше, ми почали боротися із незаконною вирубкою лiсу. I вiдчули такий спротив з боку «чорних лiсорубiв», що довелося пiдключити навiть Президента.

Повiрте, цi питання не залишаються в сторонi, але їх потрiбно адресувати в першу чергу лiсовому господарству. Тому що це їхня безпосередня робота.

 

Що вiдбувається з аптеками «Фармацiя»?

Комунальна мережа аптек «Фармацiя Пiвнiч» – найбiльш розгалужена на Луганщинi та налiчує бiльше 100 торгових точок, переважно у сiльськiй мiсцевостi. Важко переоцiнити її соцiальну важливiсть. Втiм, усе частiше надходять повiдомлення про проблеми з графіком та асортиментом в аптеках. Про те, що вiдбувається на пiдприємствi, i запитали голову обласної ВЦА.

За його словами, на «Фармацiя Пiвнiч» зараз проходить аудит.

– Те, що там вiдбувається, – це взагалi жах. Менi здається, що навмисно роками штучно створювали умови, щоб ця структура збанкрутiла, i потiм хтось задарма забрав собi всю цю аптечну систему, – пояснив Сергiй Гайдай.

В той же час, повiдомив вiн, iдуть переговори з двома компанiями, якi готовi (поки що – теоретично) після закiнчення аудиту взяти пiдприємство в управлiння i показати за рiк прибутковiсть мережi.

 

Коли буде лад на КПВВ «Станиця Луганська»?

В коментарях голову обласної ВЦА попросили навести лад на КПВВ «Станиця Луганська». За словами дописувача, на пунктi пропуску «бардак», а пiдприємливi люди «продають» мiсця у черзi.

– Ми зараз разом із Мiнреiнтеграцiї наводимо лад на цьому КПВВ. Завершується облаштування зони, де оформлюють документи людей, що перетинають лiнiю розмежування. Це – перша черга реконструкцiї. Друга черга – має завершитися в кiнцi листопада – на початку грудня. Там буде побудована така сама сервiсна зона, як у Щастi. Тож сподiваюсь, що до кiнця цього року отримаємо вже зовсiм iншу картину, – зазначив на це Сергiй Гайдай.

Додамо, що з 9 жовтня окупацiйна адмiнiстрацiя обмежила в'їзд людей на окуповану територiю Луганщини та виїзд з неї через цей КПВВ.

 

Про борг Лисичанського водоканалу перед ТОВ «ЛЕО»

Час вiд часу енергопостачальна компанiя публiкує на своїх сторiнках повiдомлення про знеструмлення потужностей Лисичанського водоканалу. Кожного разу це викликає обурення мешканцiв мiста, якi вимушенi запасатися водою. Чи погашає борги минулих рокiв водоканал? Таке питання адресували лисичани губернатору.

– Я бачив певнi оголошення про знеструмлення водоканалу. Потiм їх знiмають. Борг в 160 млн грн все ж таки, зменшується. Тому що Лисичанськ сплачує мiльйон гривень на мiсяць: це покриває певну частку боргу. Поточнi рахунки сплаченi, новий борг не накопичується, – пояснив з цього приводу Сергiй Гайдай.

 

Ремонт шкiл: всi вiдремонтувати не вдасться, але є пiдтримка

Ще одне прохання вiд мешканцiв Лисичанська до голови ЛОДА – вiдремонтувати ЗОШ № 5.

Такi повiдомлення, за його словами, надходять з багатьох куточкiв областi. Незважаючи на те, що зi стартом програми «Велике будiвництво» на Луганщинi пожвавився процесс реконструкцiї соцiальної iнфраструктури, навчальних закладiв, якi потребують уваги, ще багато.

– Неможливо вiдремонтувати їх всi одночасно. Але я навiдаюся в школу №5, подивлюсь її стан. I якщо, як ви кажете, там критична ситуацiя, то ми обов'язково поставимо її в якесь джерело фiнансування: або ДФРР, або спецпроєкт по домовленості з Офiсом Президента.

У той же час вiн повiдомив, що в 2022 роцi Луганщина отримає додаткове фiнансування на ремонт понад 5 шкiл. Також розглядається можливiсть фiнансування реконструкцiї стадiонiв.

– В нас є такi школи, якi за минулими проєктами чудово виглядають зовнi – такi, як Лисичанська школа № 14, наприклад, – але всерединi роботи не проводилися, бо не було фiнансування. Тож ми її так само поставили в перелiк для комплексного ремонту, – зазначив Сергiй Гайдай.

 

Бонус: тарифи та вакцинація

 

 

Минулого тижня Сергій Гайдай також дав невелике інтерв'ю телеканалу «Дом». В ньому він, зокрема, розповів про високу технічну готовність Луганщини до початку опалювального сезону та запевнив, що тарифи на тепло в області підніматися не будуть

– У нас є такий прецедент, коли місто Сєвєродонецьк тарифи переглянуло і хотіло підвищити. Але у нас вже є домовленість: я думаю, що найближчим часом ми відновимо статус-кво, і люди будуть з теплом, – зазначив він з цього приводу.

Також ведуча поцікавилася готовністю обласних закладів охорони здоров'я Луганщини до поширення COVID-19. На що голова ЛОДА відповів, що лікарні готові на тверду «четвірку» (детальніше про ситуацію читайте на стор. 1-6)

– Були у нас проблеми з виплатою 300% «ковідних» надбавок, але це було суто особисте рішення керівників лікарень як менеджерів. Вони хотіли просто заощадити трошки. Але ми знайшли з ними спільну мову і ситуацію вирівняли, – додав Сергій Гайдай.

В цілому, запевнив він, ситуація досить контрольована. І поки що додатково посилювати карантинні заходи область не збирається:

– Мій статус голови ВЦА і те, що ми знаходимося в зоні проведення ООС, дозволяє мені одноосібно впроваджуваати більш жорсткі заходи. У минулому році, коли пандемія тільки починалася, це дозволило нам отримати тайм-аут і підготувати наші лікарні до першої хвилі пандемії. Тоді я перший в країні ухвалив рішення і закрив всі ринки, поговорив з командувачем ООС, і ми закрили кордони області. Працювала тільки критична інфраструктура. Я і зараз готовий приймати кардинальні рішення, якщо від цього будуть залежати життя і здоров'я людей. Але поки необхідності в цьому немає.

Щодо вакцинації, то, за оцінкою очільника області, процесс відбувається більш-менш стабільно: в середньому вакцинуються три тисячі людей на день. За останніми даними МОН, на Луганщині вакцинувалося 90% працівників сфери освіти.

Паралельно в області збільшують кількість пунктів вакцинації. Так, із 7 жовтня почали щеплювати проти COVID-19 у 22 відділеннях «Укрпошти». Тут працюють мобільні бригади.

Отримати вакцину зможуть як працівники пошти, так і всі охочі з 08:00 до 12:00, з урахуванням кількості відвідувачів відділення.

Адреси тимчасових пунктів вакцинації у відділеннях «Укрпошти»:

-Лисичанськ-18, кв. Східний, 45;

-Попасна-2, вул. Миру, 3/1;

-Золоте-1, вул. Менделєєва, 7;

-Новодружеськ, вул. Центральна, 21;

-Троїцьке, просп. Перемоги, 40;

-Біловодськ-1, вул. Центральна, 132;

-Містки, пров. Поштовий, 5;

-Білолуцьк, вул. Панасенко, 10-А;

-Білокуракине-2, вул. Центральна, 83;

-Марківка, вул. Центральна, 25;

-Мілове, вул. Миру, 21;

-Станично-Луганське-1, вул. Барбашова, 38;

-Нижня Дуванка, вул. Поштова, 15;

-Сватове-3, вул. Шевченка, 4;

-Старобільськ-3, вул. Слобожанська, 35;

-Щастя, вул. Донецька, 30;

-Новопсков-3, вул. Українська, 53;

-Сєвєродонецьк-12, вул. Курчатова, 8;

-Кремінна-5, вул. Тітова, 45;

-Рубіжне-10, просп. Переможців, 12;

-Красноріченське, вул. Ф.Т.Дачка, 17;

-Новоайдар, вул. Центральна, 23-А.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх