Захід відбувається у місті Київ сьогодні, 21 вересня, під час нього заплановано проведення тематичних панелей та дискусій, виступи спікерів.

У Форумі беруть участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, заступник керівника Офісу Президента України з гуманітарних питань Олексій Дніпров.

Луганщину на Форумі представляють заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська та директор Департаменту освіти і науки Юрій Стецюк.

Зазначимо, що у Луганській області у 24 закладах позашкільної освіти функціонує 1118 гуртків, груп і творчих об’єднань, у яких виховується 15 787 дітей та учнівської молоді.

Заклади позашкільної освіти Луганської області є активними учасниками проєктів при підтримці «Агенції розвитку Громадянського Суспільства», Британської ради у рамках програми «Активні громадяни», фонду ООН UNICEF, USAID, стають переможцями обласних конкурсів з розвитку місцевого самоврядування.

Завдяки цьому у закладах здійснені ремонти, поповнено матеріальну базу, придбано обладнання. А це, у свою чергу, надало можливість відкрити нові напрями в роботі, а саме: легоконструювання, дитяча анімаційна студія, радіоелектронне конструювання, робототехніка, програмування тощо.

 

 

З листопада 2020 року комунальний заклад «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» долучився до співпраці з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні в рамках програми «Громадська безпека та соціальна згуртованість» у сфері розвитку STEM-освіти.

На базі закладу оснащується сучасний STEM-центр – методологічний і тренінговий хаб для підвищення кваліфікації педагогів області, а також для проведення позакласних занять з молоддю громади. У рамках проєкту Луганська МАН отримала обладнання для оснащення двох лабораторій (хімічної та робототехніки): комп’ютерну техніку, лабораторне обладнання та прилади, набори робототехніки, устаткування для відеостудії.

У 2021 році рій «Соколи» (Рубіжанська територіальна громада) представляв Луганську область на ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») - Буковинська Січ (старша вікова група). За підсумками змагань команда посіла перші місця у конкурсах «Впоряд», «Тактична підготовка» та другі місця у конкурсах «Стрільба з автомата», «Метання гранати», «Теренова гра».

Рій «Молода Січ» (Попаснянська територіальна громада) у номінації Інгульська Січ (середня вікова група) посів І місце у конкурсі «Рятівник».

Рій «Соколята» (Чмирівська територіальна громада), молодша вікова група, посів І місце у Віртуальній мандрівці «Великий луг» і ІІІ місце у змаганнях з футболу.

Катерина Безгинська зазначила, що здобутки наших роїв – це гідне промоція області на Всеукраїнському рівні. Саме національно-патріотичне виховання молоді – головний напрям сучасної освіти.

«Розвиток мережі закладів позашкільної освіти, заохочення учнівської молоді до позаурочної зайнятості та зміцнення матеріально-технічної бази залишається одним з пріоритетних завдань облдержадміністрації», – зауважила заступниця голови облдержадміністрації.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх