За словами очiльника Луганщини Сергiя Гайдая, однiєю з головних проблем реалiзацiї в нашому регiонi програм iз забезпечення житлом пiльгових категорiй громадян є вiдсутнiсть первинного ринку нерухомостi. Придбання недобудов i зведення на їх основi нового житла обласна влада вважає оптимальним варiантом виходу з ситуацiї. Наразi один із таких проєктiв реалiзують у Кремiннiй. Замовником робiт є Департамент ЖКГ Луганської облдержадмiнiстрацiї. Його директор – Вiталiй Сурай – розповiв про подробицi будiвництва

 

Евелiна БОГДАНОВА

 

– Вiталiє Анатолiйовичу, я так розумiю, придбання недобудови в Кремiннiй i проєкт будiвництва на її основi двох багатоквартирних будинкiв – це саме про первинний ринок житла?

– Саме так. Минулого року було придбано недобудований будинок в мiстi Кремiннiй за адресою вул. Центральна (Октябрьська), 12. Далi за цiєю недобудовою зробили проєкт будiвництва двох 4-поверхових будинкiв. Наразi завершилися всi тендернi процедури, i компанiя-переможець – ТОВ «Донстрой» з Днiпра – уже розпочала реалiзацiю проєкту.

 

– Яка проєктна вартiсть будiвництва?

– За результатами аукцiону загальна вартiсть проєкту будiвництва двох будинкiв – 61,3 млн грн. Проєкт буде на 90% буде профiнансований із Державного фонду регiонального розвитку, та 10% складе спiвфiнансування з обласного бюджету.

 

– Як будуть вестися роботи? Добудуєте перший будинок, а потiм почнете другий?

– Не зовсiм так. У проєктi немає розподiлу коштiв по кожному з будинкiв окремо. Будiвництво триватиме на обох будинках паралельно, окремо видiленi лише роботи з благоустрою.

 

– Скiльки часу триватиме реалiзацiя проєкту?

– Проєкт розрахований на два роки.

 

– Що матимемо в результатi?

– Двi нові 4-поверхiвки на 46 квартир, дуже зручно розташовані: вони знаходяться практично в центрi Кремiнної, бiля будiвель мiської адмiнiстрацiї, прокуратури.

У першому будинку буде 22 квартири та 2 пiдсобних примiщення. У другому – 24 квартири. Чотири квартири будуть повнiстю облаштованi для людей з iнвалiднiстю. Квартири будуть 1-, 2- та 3-кiмнатнi i доволі просторi – вiд 40 до 70 кв. м.

 

– Часто квартири на первинному ринку продають навiть без перегородок, а власники вже на свiй розсуд далi добудовують та оздоблюють нове житло. Для пiльгових категорiй громадян – це надвеликi витрати. Тож чи передбачено проєктом внутрiшнє оздоблення квартир?

– Технiчним завданням передбачено повнiстю пiдготувати квартири для проживання. Як то кажуть, – «пiд ключ», розставляй меблi та живи. В залежностi вiд типу примiщень на стiнах будуть шпалери чи керамiчна плитка, на пiдлозi – ламiнат або керамогранiтна плитка для пiдлоги. Повнiстю органiзованi системи водопостачання, водовiдведення, розводка електрики. В кожну квартиру передбачається встановлення сантехнiки (ванна, унiтаз, мийка) та кухонної електропечi.

 

– Яким буде опалення в квартирах?

– В Кремiннiй уже давно немає центрального опалення, а додатковi витрати на газифiкацiю будинкiв – доволi коштовна рiч. Тож найвигiднiшим варiантом опалення буде встановлення електропанелей. А враховуючи, що будинки будуть енергоефективнi –утепленi за всiма сучасними нормами, з вентильованим фасадом, – енергоємнiсть їх буде невелика. Окрiм того, вже зараз передбачено встановлення у квартирах електричних лiчильникiв, що рахуватимуть споживання електрики за двозонним тарифом. Тобто опалення буде економним при достатньо високому рiвнi комфорту проживання.

 

– Майже два тижнi на мiсцi будiвництва тривають роботи. Що робиться там зараз?

– Ми уклали договiр будiвельного пiдряду 5 серпня поточного року, отримали дозвiл на пiдготовчi роботи, i компанiя-пiдрядник приступила до пiдготовки будiвельного майданчику.

Територiя будмайданчику вже огороджена по периметру парканом, прибрано смiття. 26 серпня будiвельники розпочали розбирати покрiвлю.

 

– Якi етапи проєкту будiвельники встигнуть пройти вже цього року?

– На 2021 рiк на цей об’єкт з держбюджету видiлено 27 млн грн. Ще 3 млн грн – з обласного. Враховуючи, що ми входимо у менш сприятливий погодний перiод i виконувати роботи, пов’язанi з внутрiшнiм оздоблюванням, взимку є недоцiльним, бо потрiбно дотримуватися в примiщеннях вiдповiдного температурного режиму, вирiшено не здiйснювати додаткових витрат на опалення примiщень для прискорення внутрiшнiх робiт. Тобто ми не будемо грiти будинок, щоб штукатурити стiни.

Тому, щоб ефективно використати кошти, ми вирiшили добудувати цьогорiч перший будинок, зробити утеплення, виконати фасаднi роботи, встановити енергоефективнi вiкна й обов’язково закрити покрiвлю, а також виконати роботи з пiдведення води, розводки системи каналiзацiї та електропостачання.

На залишок коштiв – виконати улаштування залiзобетонного каркасу другого будинку. Там у нас передбачено монолiтно-каркасне будiвництво із заповненням отворiв  газоблоками.

Одразу попереджу, наразi ми не знаємо, на скiльки поверхiв вистачить нам залишку коштiв, щоб зробити розводку другого будинку. Але, за попереднiми розрахунками, ми зможемо улаштувати каркас будiвлi.

 

– А благоустрiй? Вже наступного року?

– Так, цьогорiч роботи з благоустрою розпочинати не будемо. А взагалi проєктом передбачено двi парковки, двi зарядки для електромобiлей, сучасний дитячий майданчик, облаштування тротуарами внутрiшньої зони прибудинкової територiї. Також будiвлi матимуть два примiщення з входами з боку вулицi, де можна буде розмiстити магазин, перукарню тощо.

 

– Наступного року будинки будуть готовi до експлуатацiї?

– Плановий строк виконання проєкту – два роки, але все залежить вiд фiнансування з державного бюджету. Наприклад, з тих 27 млн грн, про якi я казав ранiше, 25 мiльйонiв буде профiнансовано лише в листопадi-груднi – наразi пiдрядник виконує роботи за власний кошт.

 

– Бiльшiсть з нас необiзнанi у будiвництвi первинного житла, тому останнє питання щодо витратної вартостi житла в новобудовах. За пiдрахунками, кожна квартира – це декiлька десяткiв тисяч доларiв США. Це нормальна практика?

– Якщо ви питаєте, чому вартiсть будiвництва в Кремiннiй Луганської областi майже та сама, що i, наприклад, в Iрпенi Київської областi, то, по-перше, норми будiвництва – єдинi по всiй країнi, i вартiсть матерiалiв, що використовуються в будiвництвi, приблизно однакова. Рiзниця – лише у витратах на логiстику, якi, до речi, для Луганської областi доволi великi, та у вартостi землi пiд новобудовою, яка, зрозумiло, у нас в областi менша, нiж десь поблизу столицi.

По-друге, для нового будiвництва житла чим нижче етажнiсть будинку, тим дорожча вартiсть одного квадратного метру.

Нарештi, в Києвi житло в новобудовах продається без нiчого, навiть без перегородок, а тут житло буде повнiстю обладнане, благоустроєне, готове для нормального проживання.

Тому казати, що нове житло на Луганщинi повинно бути разiв у десять дешевше, нiж будь-де в iншому куточку України, це нонсенс.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх