Швидко промайнули три лiтнiх мiсяцi, і школярі знов повернулись за парти. За час канiкул дiти встигли вiдпочити, вчителi – пiдвищити професiйну компетенцiю, а заклади освiти – пiдготуватися до прийому вихованцiв. Як розпочався новий навчальний рiк в Сєвєродонецькiй громадi, в ефiрi «СТВ» розповiла начальниця управлiння освiти Сєвєродонецької ВЦА Лариса Волченко

 

Луганщина.ua

 

Напередоднi 1 вересня комiсiя Управлiння освiти разом iз представниками ГУ Держпродспоживслужби в Луганськiй областi перевiрила готовнiсть закладiв освiти до нового навчального року i грубих порушень не виявила: всi школи та дитячi садочки були готовими вчасно розпочати свою роботу.

Упродовж лiта в кабiнетах та на територiях закладiв освiти проводилися поточнi ремонти власними силами, а ось за кошти мiського, обласного та державного бюджетiв реалiзовувалися бiльш серйознi, капiтальнi проєкти.

– Зокрема, оновлено покрiвлю в садочку № 45, системи опалення – в колегiумi, сантехвузлiв – в гiмназiї «Гармонiя». Наразi розпочатi i продовжуються капiтальнi ремонти сантехвузлiв ще в одинадцятьох закладах освiти. Найближчим часом почнуться роботи з капремонту системи опалення ще в трьох закладах освiти. Розробляється проєктно-кошторисна документацiя для капiтальних ремонтiв примiщень харчоблокiв для п’яти закладiв освiти. Замiни вiконних блокiв – для трьох закладiв освiти, покрiвлi – для семи закладiв освiти. Розробленi проєкти i вже оголошенi торги на капремонти шести закладiв освiти (опалення – це наша нагальна проблема), – розповiла Лариса Волченко.

Крiм того, шiсть шкiл вже цього року отримають новi спортивнi майданчики, а на територiї ще трьох – № 8, № 18 та колегiумi – побудують футбольнi поля на кшталт тих, що вже мають 16, 10-та школи та Борiвський НВК. Наразi готується вiдповiдна документацiя.

З 1 сiчня в усiх школах громади впроваджується новий санiтарний регламент, який передбачає новi норми харчування, а у 2020-му роцi розпочалося оновлення харчоблокiв. Наразi, зазначила керiвниця Управлiння освiти, у всiх закладах освiти на 90% нове обладнання для приготування їжi.

– Минулорiч для оновлення 12-ти харчоблокiв шкiл мiста було придбано сучасне обладнання на суму понад
1 млн грн, спiвфiнансування з мiського бюджету бiльш нiж на 600 тис. грн. Потiм для восьми шкiл була видiлена субвенцiя обласна: бiльш нiж 5 млн грн на придбання нового обладнання. Додатково для ДНЗ за кошти мiського бюджету на суму бiльше нiж 1,7 млн грн здiйснено закупiвлю технологiчного оснащення для харчоблокiв групових осередкiв. I в першому пiврiччi 2021 року було видiлено кошти з мiського бюджету – 1,4 млн грн – на оновлення обладнання у лiцеї
№ 1 i СЗОШ № 12, – повiдомила Лариса Волченко.

За її словами, регiональний план передбачає, що харчоблоки закладiв освiти по всiй Луганськiй областi мають бути повнiстю оновленi до 2024, але Сєвєродонецька громада сподiвається впоратися ранiше.

Що стосується, власне, початку навчального процесу, то цьогорiч у школах Сєвєродонецька i населених пунктiв, що входять до складу громади, вiдкрито 37 перших класiв, куди ходитимуть 947 «першачкiв». 22 класи вiдкрито в шести академiчних лiцеях, де продовжать повну загальну середню освiту 564 дев’ятикласника.

Навчання школи розпочинають у очному форматi, оскiльки наразi Луганська область входить до «зеленої зони» з умовами адаптивного карантину. Як будуть розвиватися подiї далi – покаже час. Адже у випадку, якщо регiон опиниться в «жовтiй», «помаранчевiй» чи «червонiй зонi», навчальний процес має перейти в дистанцiйний режим.

Втiм, цьогорiч Кабмiн дозволив школам у цих зонах продовжувати очне навчання, якщо персонал щеплений вiд коронавiрусу на 80%. Наразi педагогiчнi колективи закладiв освiти Сєвєродонецької громади активно вакцинуються, щоб досягти бажаного показника. Для цього щотижня в управлiння освiти запрошують мобiльну бригаду з вакцинацiї.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх