Ремонти доріг, реконструкція басейну, дитячі майданчики – останнім часом у Сєвєродонецьку повним ходом ідуть роботи з благоустрою. Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк в ефірі каналу «СТВ» розказав, які проєкти вже реалізуються в місті та чого ще сєвєродончанам чекати в найближчому майбутньому

 

Луганщина.ua

 

Житло для ВПО

Одна з важливих новин цього місяця – початок розподілу тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб. Однокімнатні квартири на проспекті Космонавтів облаштовано в межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.VI» за фінансування уряду Німеччини через банк розвитку KfW.

Ці квартири призначені виключно для ВПО. Щоб взяти участь в їх розподілі, необхідно звернутися для прийняття на облік внутрішньо переміщених осіб і надання житлових приміщень для тимчасового проживання до відділу з обліку, розподілу та приватизації житла Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької МВЦА за адресою: вул. Гагаріна, буд. 115, кім. 4.

– Ця робота проводиться вже кілька місяців. Уже є певне коло людей, які стали в чергу на отримання зазначеного житла, і відповідно до документів відбувається розподіл, – сказав Олександр Стрюк. – Це житло для тимчасового проживання, його не можна ані перевести в службовий фонд, ані приватизувати. Укладаються тимчасові договори відповідно до чинного законодавства. Договори щорічні, оскільки це житло розраховане на те, щоб люди, які опинилися у скрутній ситуації, могли отримати помешкання і жити там певний час, поки їхня життєва ситуація не стабілізується.

Це житло є фондом житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у місті і  знаходиться за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, будинок № 18-а.

Нагадаємо, що у 80-му мiкрорайонi Сєвєродонецька у взаємодiї з Мiжнародною органiзацiєю з мiграцiї планується побудувати постiйне житло для ВПО. Почати будiвництво мають у вереснi.

– Програма розрахована на чотири роки, але це вже повнiстю з благоустроєм мiкрорайону i передачею житла в комунальну власнiсть, – зауважив керiвник Сєвєродонецької МВЦА. – Попереднiй проєкт складався із шести будинкiв, але наразi, враховуючи розташування житлових будинкiв i особливостi земельної дiлянки, яку обрав забудовник, вирiшено, що це буде два дев’ятиповерховi будинки. Тому роботи йтимуть швидше, i перший будинок, ми сподiваємося, буде зданий вже наступного року.

 

Спiвпраця триває

Не менш плiдно Сєвєродонецька ВЦА взаємодiє з агентством USAID. Один iз важливих проєктiв – смарт-зупинки, якi мають з’явитися в мiстi вже восени. Це близько 20 сучасних комфортних зупиночних комплексiв iз Wi-Fi. Також на розгляд USAID подали проєкт реабiлiтацiйного центру для дiтей з iнвалiднiстю.

Iще один визначний не лише для мiста, але й для всiєї областi проєкт, до якого долучають мiжнародних партнерiв, – будiвництво обласної клiнiчної лiкарнi – сьогоднi перебуває на етапi проєктування. На початку липня делегацiя потенцiйного забудовника представила концепцiю лiкарнi.

– Пiсля завершення проєктування i затвердження проєкту вiн буде поданий на розгляд до вiдповiдних iнстанцiй для отримання державних гарантiй для надання фiнансування, – сказав Олександр Стрюк. – Це надсучасна екологiчна лiкарня з провiдним обладнанням, з високотехнологiчними iнженерними рiшеннями, яка заведе в мiсто iнвестицiї майже на 160 млн євро.

Цьогоріч у Сєвєродонецьку реалiзується й кiлька проєктiв ДФРР.

У червнi стартувала реконструкцiя басейну ДЮСШ ВВС «Садко». Заплановано капiтальнi роботи: ремонт та гiдроiзоляцiя чашi, ремонт стiн, оновлення стелi тощо.

– Ми намагатимемося завершити роботи до жовтня, щоб тренувальний процес був вiдновлений вчасно i нашi спортсмени не втратили можливостей для ренувань, – зазначив керівник  ВЦА.

Iнший проєкт ДФРР – вiдновлення дамби на рiчцi Боровiй – також розпочнеться цьогорiч. На 2022 рiк на конкурс ДФРР уже поданi проєкти вiдновлення спортивного мiстечка навпроти ТРЦ «Джаз» та будiвництва нової льодової арени.

 

Дороги, майданчики, мiсця вiдпочинку

За кошти мiського бюджету вирiшують поточнi проблеми мiста. Одна з найгострiших – вiдсутнiсть мiсць для вiдпочинку, тож незабаром розпочнуться роботи з реконструкцiї скверу Горького i створення в ньому алеї пам’яті загиблих воїнів АТО.

– Це буде сучасний та привабливий сквер – запевнив Олександр Стрюк.

Вирiшуватимуть i наболiле питання стану мiських озер – Чистого та Паркового. Паркове озеро цього року лише пiдтримуватимуть у належному станi, а от щодо Чистого плани чималi. Вже ведуться профiнансованi ВЦА роботи з проєктування великої зони вiдпочинку навколо озера. Окрiм iншого, проєкт передбачатиме очищення та поглиблення водойми. Почати його реалiзацiю мають уже навеснi наступного року.

Не залишаються без уваги i потреби наймолодших сєвєродончан. Зокрема, на площi Перемоги в межах комплексної мiської програми зараз будується новий функцiональний дитячий майданчик зi спецiальним покриттям. Загалом у рiзних районах мiста буде створено чотири таких майданчики.

Iз мiського бюджету цього року профiнансовано ремонти внутрiшньоквартальних дорiг i реконструкцiя освiтлення у кварталах. Дороги мають вiдремонтувати у 77-му, 78-му та 52-му мiкрорайонах.

– На жаль, через певнi юридичнi процедури ВЦА розпочала бюджетний рiк не з сiчня, а з березня, тому ми починаємо роботи трошки пiзнiше, – сказав керiвник мiста. – Однак угоди щодо освiтлення також уже укладенi, i реконструкцiя найближчим часом почнеться у 52-му та 81-му мiкрорайонах.

Тривають також поточнi ремонти дорiг, що охоплюють близько 28 вулиць мiста.

– Ми намагаємося оновлювати обличчя мiста i покращувати iнфраструктуру, – зазначив Олександр Стрюк. – Очiкуємо на передання в мiську власнiсть проєкту реконструкцiї скверу навколо «Мозаїки» i «Современника». Це буде сучасний, європейський, привабливий простiр. Тож у цiлому я б назвав цей рiк роком вiдновлення Центрального проспекту i перетворення його на справжнє обличчя Сєвєродонецька.

Фото – Укрiнформ

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх