Коли отримуєш по лобі різними граблями – це досвід. Коли одними й тими самими – це діагноз. Хоча ґулі абсолютно однакові! Своєрідними граблями для Рубіжного став мер Хортів, який другу свою каденцію почав з того ж самого, за що його погнали із посади міського голови у 2019 році

 

Іван ЗОРЯ

 

ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ ЗНЕДОЛЕНОГО

Ще якихось пів року тому активно обговорювалася тема, чи вірним було рішення створити в деяких містах Луганщини військово-цивільній адміністрації. Часу після місцевих виборів-2020 пройшло зовсім небагато, але обрана влада міста Рубіжного – єдиного з трьох крупних міст на вільній території області, де вибори відбулися, – всіма способами доводить, що краще, мабуть, було б мати ВЦА…

Якщо казати про кінець минулого року, особливих потрясінь від діяльності «новоспеченої» влади міста мешканці Рубіжного не відчули. Бо можновладцям ніколи було займатися справами міста: треба було правильно поділити портфелі, розставити «своїх» на ключові пости тощо. А ось з початку року поточного рубіжани, нарешті, зрозуміли, кого обрали собі на горе. Причому – вдруге.

Сергій Хортів. Коли він виграв вибори вперше, приємних вуху обіцянок давав багато. Наприклад – зменшити тариф на водопостачання. Замість цього жителі Рубіжного влітку 2018-го декілька днів взагалі сиділи без води у самісіньку спеку. В той час як місто регулярно вкидувало нечувані суми з міського бюджету на «допомогу» водоканалу, щоб погасити його борги за електроенергію.

Саме в тi славетнi часи багатоквартирнi будинки мiста перевели на «обслуговування» в «Мунiципальний сервiс», бо так було вигiдно конкретним особам з числа «соратникiв» Хортiва. Внаслідок пертурбацiй квартплата зросла для рубiжан майже в 7 разiв, чого не скажеш про рiвень утримання житлового фонду.

За тiєї ж каденцiї з подачi Хортiва почалася так звана децентралiзацiя мiського опалення. Довести справу до кiнця в мiського голови не вистачило чи то хисту, чи то бажання: люди декiлька рокiв мерзли у власних квартирах, чекаючи на встановлення пiльгової «автономки». Втрутитися й шукати кошти на виправлення ситуацiї довелось обласнiй владi. За цей управлiнський провал врештi-решт Хортiв i позбувся мерського крiсла.

Втiм, маючи за плечима багаж сумнiвних досягнень, у кiнцi 2020-го Хортiв знову перемагає на виборах. Але цього разу – пiд «цукровими прапорами» команди Сергiя Шахова. Серед депутатiв мiської ради абсолютну бiльшiсть теж склали «вихованцi» партiї «Наш край». Їх назбирали звiдусiль по областi. Особливо з мiст, де обов’язки влади виконують вiйськово-цивiльнi адмiнiстрацiї.

За мером Сергiй Шахов закрiпив «смотрящєго» Дмитра Конова, всадивши його в крiсло першого зама мiського голови.

– Зрозумiло, що Хортiв став вдруге мером тiльки завдяки цукру, – подiлився з нами на умовах анонiмностi депутат iз групи «Нашого краю». – Бо рубiжани його взагалi не сприймають як порядного керiвника. Зрозумiйте: Хортiв – не мер, Хортiв – це дiагноз. Там, де вiн, – там безлад, бардак i розруха.

 

ЩО Ж МАЄ СЬОГОДНI РУБIЖНЕ?

За три мiсяцi поточного року «цукрова команда» Хортiва-Конова вирiшила закрити в мiстi школу №6 і «кинути псу пiд хвiст» 16 мiльйонiв, що були витраченi на ремонт першого поверху мiської лiкарнi.

У школi №6 за нинiшнiми стандартами законодавства недостатньо учнiв. Але замiсть того, щоб розглянути варiанти її порятунку – наприклад, перетворити на дитячий садок-школу, – мiськрада вирiшила без жалю розпрощатися iз закладом освiти.

Рiшення прийняли вкрай оперативно. Ще б пак: економiя на утриманнi будiвлi школи величезна, одного опалення  на 500 тисяч! Для такої кiлькостi вивiльнених бюджетних коштiв можна знайти цiкавiшi, нiж виховання дiтей, напрями «освоєння». А «цукровi» в цьому видi «спорту» – визнанi майстри.

На жаль, втручатися в господарську дiяльнiсть мiста обласна влада не має права. Тож законно вплинути на цю вiдверто нахабну ситуацiю iз закриттям школи № 6 не може. На вiдмiну вiд демаршу, який Хортiв iз товаришами вчинили довкола ремонту мiської лiкарнi.

Чи як це ще назвати?

 

МIНЯЙТЕ АБО ГРАБЛI, АБО НОГУ

Реконструкцiя першого поверху терапевтичного корпусу за програмою Президента України «Велике будiвництво» ведеться з серпня. Для вiдкриття на базi лiкарнi вiддiлення екстреної медичної допомоги Рубiжанська мiська рада отримала 10 млн грн вiд держави. I з мiсцевого бюджету було видiлено 385,05 тис. грн на розробку проєктно-кошторисної документацiї. Ще на 6 мiльйонiв було придбане сучасне медичне обладнання. Це УЗI, рентгенологiчнi системи. За програмою Мiнiстерства охорони здоров’я також був придбаний комп’ютерний томограф на 64 зрiзи. Найближчим часом до лiкарнi надiйде й ангiограф.

Ремонтнi роботи були завершенi ще в груднi. Проте вiддiлення до цього часу порожніє, бо не була прокладена окрема лiнiя для живлення потужного медичного обладнання, передбачена проєктом.
400 тис. грн замовник будiвництва – управлiння ЖКГ Рубiжанської мiськради – повернув до державного бюджету пiд соусом «економiї коштiв». Не здивуємось, що пiсля цього вiдповiдальнi особи пiдвищили собi премiю за сумлiнну працю. А швидше за все – справа у конфлiктi iнтересiв мiж «кланом» Шахова та обласним керiвництвом, яке стаханiвськi «махiнатори» будь-яким чином намагаються скомпрометувати в надiї дорватися до влади по всiй Луганщинi.

У будь-якому разi, у випадку з лiкарнею останнє слово – за головою ЛОДА. Тож 31 березня Сергiй Гайдай, особисто перевiривши виконання проєкту ремонту в КНП «Рубiжанська центральна мiська лiкарня», надав Рубiжанськiй мiськiй радi 10 днiв на завершення всiх робiт із ремонту приймального вiддiлення.

– Я не приїхав вiдкривати вiддiлення. Це, скорiшк, перевiрка стану будiвельних робiт – вони зробленi. Є проблема з пiдключенням до електромереж, – прокоментував ситуацiю Сергiй Гайдай. – На чотирьох об’єктах, на яких ми контролювали хiд робiт, – усе нормально, у чому тут питання – не зрозумiло. Я почекаю тиждень, щоб пiдрядник та проєктант розв'язали питання iз замовником будiвництва – управлiнням ЖКГ Рубiжанської мiськради.

Вiн доручив керiвництву лiкарнi та пiдряднiй органiзацiї завершити всi роботи та пригрозив застосуванням адмiнiстративного впливу щодо винних у такiй ситуацiї, якщо «недоробки» не будуть усуненi.

Як там воно буде, подивимося згодом – оголошенi очiльником областi 10 днiв швидко сплинуть. Але жителям Рубiжного хотiлося б дати пораду, якщо можна, звичайно: не наступайте на однi й тi самі граблi однiєю i тiєю ж ногою. Вносiть в життя рiзноманiтнiсть: мiняйте або граблi, або ногу...

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх