Наприкінці лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації від COVID-19. 22 березня розпочато її другий етап, під час якого щепитимуть сімейних лікарів, працівників соцсфери та людей, старших 80 років. Потрапити до списку і зробити щеплення залишками вакцини можуть також громадські та публічні діячі. Цей порядок визначили окремим наказом МОЗ для популяризації кампанії. Троє співробітників газети «Луганщина.ua» cкористалися можливістю і теж отримали першу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca. Забігаючи наперед, зазначимо: всі залишилися живі й почуваються добре

 

Євген КОМАРОВ

 

ПЕРШI ДОБРОВОЛЬЦI

Показали власний приклад i першими запустили хвилю вакцинацiї публiчних осiб на Луганщинi спiвробiтники обласної адмiнiстрацiї. 13 березня щепилися вiд коронавiрусу директор Департаменту охорони здоров’я Юрiй Стогнiєв та директор Департаменту соцiального захисту населення Елеонора Полiщук. За кiлька днiв до них приєдналися спiвробiтники Департаменту масових комунiкацiй.

До числа щеплених долучилися добровiльно й депутати Бiловодської селищної ради: керiвник КНП «Бiловодська багатопрофiльна лiкарня» Роман Чередниченко, та завiдувачка акушерським вiддiленням закладу Олена Лiтвiщенко.

«В Бiловодськiй лiкарнi пiймали i вакцинували першого добровольця!

Звiсно, що одне слово тут – жарт)))

Насправдi, першу хвилю вакцинацiї вiд COVID-19 в Бiловодськiй громадi РОЗПОЧАТО!

Дякуємо командi медикiв Бiловодського ЦПМСД за професiйнiсть під час проведеннi вакцинацiї! I запрошуємо всiх мешканцiв громади долучитися до COVID-вакцинацiї у вiдповiдностi до дорожньої карти i календарного плану», – написав Роман Череднiченко цього дня на своїй сторiнцi у соцмережi.

Олена Лiтвiщенко, окрiм iншого, розповiла про типовi реакцiї на вакцину, визначенi ВООЗ:

«Реакцiя на щеплення вакциною є нормальним явищем. Наприклад, на мiсцi уколу може з'явитися почервонiння, припухлiсть або больова реакцiя. Втома, жар, головний бiль та бiль у тiлi також можуть бути типовою реакцiєю органiзму в першi три днi.

Зазвичай подiбнi реакцiї є легкими i минають самi собою вже за кiлька днiв. Це засвiдчує ефективнiсть дiї вакцини та реакцiю на неї iмунної системи, коли органiзм виробляє антитiла до iнфекцiї, яку «iмiтує» вакцина.

Подiбнi типовi реакцiї на щеплення спостерiгаються i щодо бiльшостi вже присутнiх на ринку вакцин».

Стосовно свого самопочуття лiкарка повiдомила, що вiдчувала лише незначний бiль в мiсцi введення вакцини.

 

Директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Стогнієв
проходить необхідну процедуру перед введенням вакцини

 

ВАКЦИНАЦIЯ – ЗВАЖЕНИЙ ВИБIР

Iнiцiативу особисто пiдтримати кампанiю пiдхопили й старобiльчани. Про те, що вони зробили щеплення, публiчно вiдзвiтували голова райради Роман Решетняк та мiський голова Яна Лiтвiнова.

– Незважаючи на те, що спецiалiсти мiської ради вже хворiли на СOVID, сама не хворiла. Вiдчуваю занепокоєння, адже щоденно маю велику кiлькiсть зустрiчей та працюю з десятками документiв, якi надходять вiд громадян та рiзних iнстанцiй. Прагну не наражати близьких та оточуючих людей на небезпеку. Зваживши всi ризики – можливих наслiдкiв вiд щеплення та вiд захворювання, – зробила однозначний вибiр на користь профiлактичного вакцинування, – пояснила своє рiшення очiльниця Старобiльська.

У своїму «Фейсбуцi» вона також розповiла про етапи процесу вакцинацiї:

«Записалась на щеплення заздалегiдь у ПСМД. Перед процедурою менi було надано роз'яснення щодо її проведення та необхiдностi звернення до сiмейного лiкаря у разi будь-
якого прояву побiчних реакцiй. Далi – проведено опитування щодо наявностi алергiчних реакцiй, хронiчних захворювань. Заповнила заяву про надання згоди на проведення процедури. Пройшла огляд лiкаря та вимiрювання температури».

Серед побiчних реакцiй щеплення Яна Лiтвiнова зазначила вiдчуття легкого ознобу, бiль в мiсцi щеплення та незначне пiдвищення температури.

«Iз незвичного... зазвичай прокидаюсь о 6, сьогоднi спала до 7) Зараз у Старобiльськiй ПСМД щепилися понад 380 людей, всi живi та здоровi. У кожного, з ким спiлкувалася, були свої iндивiдуальнi вiдчуття», – додала посадовиця.

 

НАШ ПРИКЛАД

Через подiбну процедуру – запис, огляд, опитування, пiдпис згоди i, власне, щеплення – пройшли i спiвробiтники газети «Луганщина.ua»: головний редактор видання Олександр Сметанкiн, журналiсти Евелiна Богданова та Свiтлана Золотарьова. В один день з ними у Сєвєродонецькiй багатопрофiльнiй лiкарнi першу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca отримали також кореспондент нацiонального iнформацiйного агентства «Укрiнформ» Михайло Бублик i головний редактор НТРК «Iрта» Анна Сиротiна.

В першу чергу журналiсти подякувати бригадi медикiв, якi їх вакцинували: вони були спокiйними i тактичними, а сама процедура – максимально комфортною i не зайняла багато часу.

А тепер, власне, про те, що найбiльше цiкавить ще не вакцинованих – про побiчнi реакцiї. Тут можемо зазначити, що чоловiки виявилися витривалiшими й обiйшлися лише вiдчуттям втоми. Журналiстки ж видання отримали цiлий букет «побочок» у перший же вечiр пiсля вакцинацiї: висока температура (до 39 градусiв), озноб, головний бiль i ломота в тiлi. До ранку температура минула, другого дня залишилася лише ломота i незначне пiдвищення температури надвечiр.

– Кажуть, що така реакцiя на вакцину свiдчить про те, що у вашого органiзму гарна iмунна вiдповiдь. Що ж, перевiримо це за кiлька мiсяцiв, коли отримаю другу дозу вакцини i зроблю тест на антитiла. Поки ж можу сказати, що якщо це дiйсно була «iмiтацiя» ковiду, спровокована вакциною, то хвороба ця дiйсно важка i виснажлива. Озноб, ломота i головний бiль не схожi на грипознi, їх нi з чим не сплутаєш. Пережити все це, реально iнфiкувавшись, не хотiлося б. Тому мiй вибiр – вакцинацiя, – подiлилася враженнями Свiтлана.

Залишається ще раз додати, що вакцинацiя проти COVID-19 в Українi вiдбувається добровiльно та безоплатно. Всю iнформацiю про неї можна отримати на сайтi https://vaccination.covid19.gov.ua/ або за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.

Записатися в чергу на вакцинацiю можна також на сайтi, в мобiльному застосунку «Дiя», Центрi первинної медико-санiтарної допомоги чи безпосередньо у вашого сiмейного лiкаря.

 

Мер Старобільська Яна Літвінова отримує першу дозу Covishield/AstraZeneca

 

СЕРГІЙ ГАЙДАЙ: ВАКЦИНАЦІЯ ЖИТЕЛІВ ЛУГАНЩИНИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ШВИДКИМИ ТЕМПАМИ

У Луганській області більше 50 відсотків осіб, які потрапили до І черги вакцинальної кампанії проти COVID-19, отримали перше щеплення. Про це розповів голова обласної державної адміністрації Сергій Гайдай, коментуючи перебіг процедури

– Луганщина – один з лідерів із вакцинації серед регіонів країни. Що важливо – за загальними показниками, а не за відношенням щеплень до кількісті населення. Вакцинація жителів Луганщини відбувається швидким темпами, – наголосив Сергій Гайдай.

Він також додав, що в Україні поступово збільшується кількість бригад і облаштовуються додаткові пункти щеплення.

– Протягом першого етапу щеплення зроблять 6 600 жителям області, під час другого – ще 19 900. Якщо будуть залишатися дози, першочергово вакцинуватимуть пріоритетні групи ризику з наступного етапу. Тобто процес не призупинятиметься. Кожен із нас бачить, що в Україні розпочалася чергова хвиля коронавірусу. І нам важливо якомога швидше захистити медиків, працівників соціальної сфери й особливо літніх людей, – підкреслив очільник Луганщини.

До речі, вакцинуватися необхідно і тим, хто вже перехворів. Бо надійних даних про те, скільки тримається імунітет після перенесеного коронавірусу, немає. Вакцина не може спричинити захворювання.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх